اصول دکوراسیون حمام و دستشویی مدرن و شیک

طراحي دکوراسيون داخلي- حمام و دستشويي در بعضي از خانه‌ها تنها به عنوان فضايي کاربردي شناخته مي‌شود که شايسته توجه و وقت گذاشتن نيست.
با اين حال بهسازي اتاقي که هر روز مورد استفاده تمام اعضاء خانواده قرار مي‌گيرد، مي‌تواند براي اين فضاي فراموش شده لازم باشد. شايد شما از تزيين دستشويي و حمام بدتان نيايد اما نمي‌دانيد چگونه سادگي آن را حفظ کرده و يا نمي‌توانيد در مورد چگونگي اين تزيين تصميم بگيريد.
روش‌هاي متعددي براي آراستن حمام وجود دارد اما کار مشکل انتخاب تنها يکي از اين روش‌هاست. اگر ايده شامل وسايل و خرده‌ريزها و ساير وسايل گران‌قيمت تزييني است، حتما قبل از قرار دادن تمام اقلام مورد نظرتان در اين فضا، به تناسب و ترکيبات ممکن اين موارد فکر کنيد.
ممکن است افزودن يک عنصر تزييني از نظر شما بسيار عالي باشد، اما اين شيئ با باقي‌مانده وسايل حمام مانند آينه، قفسه شامپو و ... تناسبي نداشته باشد
يکي ديگر از اشتباهات رايج در تزيين حمام و دستشويي، استفاده از چند طرح و نقش مختلف است. براي مثال ديوارها نقش و نگاري متفاوت از حوله‌ها و هر دو اين‌ها متفاوت از پرده حمام و پادري هستند.
چنين کاري تصويري مغشوش و عصبي‌کننده به وجود مي‌اورد. بهترين راه استفاده از حداکثر دو نقش متناسب از نظر رنگ، طرح (مثلا گل و گياه يا ماهي) و بافت با يکديگر در فضاي حمام است.

رنگ:
رنگ سفيد معمولا بهترين رنگ براي حمام است. چون به آساني با همه چيز هماهنگ مي‌شود. در ضمن باعث مي‌شود به راحتي و به سرعت آلودگي‌ها را ببينيد و براي پاک کردن آن اقدام کنيد. براي ديوارها مي‌توانيد از کاشي‌هاي روشن استفاده کنيد تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

زمين:
دو نکته مهم در مورد کف حمام و توالت، بهداشت و امنيت است. کفپوش سراميک هم امنيت و بهداشت را حفظ مي‌کند و هم باعث مي‌شود حمام شما بزرگ‌تر جلوه کند.
نور:
استفاده از نور کافي در حمام که توسط لامپ‌‌هاي کوچک در قسمت‌هاي مختلف ايجاد مي‌شود، هم حمام را بزرگ‌تر جلوه مي‌دهد و هم در مواقع مختلف کارايي دارد. سعي کنيد از چند کليد متفاوت و يا حداقل از کنترل‌کننده‌ نور در حمام استفاده کنيد.

نکته:
- پيش از پاک کردن کاشي‌هاي حمام، بهتر است آب داغ را 5 دقيقه باز بگذاريد.
- همچنين براي اين که حمام را سريعا خوشبو کنيد، روي حباب چراغ حمام چند قطره عطر بزنيد.
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا