اصول دکوراسیون سالن پذیرایی

طراحي دکوراسيون داخلي- سالن پذيرايي آينه تمام نماي خانه شماست؛ آينه اي که مي تواند تصوير ميزباني شما را براي هميشه در ذهن مهمان تان ماندگار کند. براي رسيدن به اين تصوير زيبا پيشنهاد ما به شما يک چيدمان کلاسيک است با در نظر گرفتن همه جزئياتش براي متفاوت بودن.

ظريف انتخاب کنيد
چوب يک آيتم لاکچري در دکوراسيون به حساب مي آيد و دقيقا به همين دليل است که بر استفاده از مبلمان استيل که ترکيبي از چوب و پارچه هستند در پذيرايي تاکيد مي شود؛ اما اينکه سراغ مبلمان استيل با چوب هاي پر کار برويد يا مبلماني که خراتي هاي ظريف دارند يک انتخاب کاملا شخصي و وابسته به سليقه شماست اما پيشنهاد ما انتخاب مبلماني با ساختار چوبي ظريف و خراتي هايي با همين ويژگي است.

مثل روز اول
در انتخاب رنگ مبلمان پذيرايي تان بهتر است سراغ رنگ هايي برويد که براي خودشان هويت دارند؛ رنگ هايي که سال هاي سال ماندگارند و گذشت زمان ردي روي آنها باقي نمي گذارد. طيف رنگ هايي مثل بژ روشن، طلايي، کرم، سفيد، زرشکي و... اين رنگ ها در دراز مدت هم در ذهن و چشم تان تکراري نمي شوند و نه تنها شما بلکه مهمان تان را هم خسته نمي کنند ضمن اينکه حتي بعد از گذشت سال ها همان جذابيت روز اول شان را دارند. رنگ هاي فانتزي مثل بنفش، آبي فيروزه اي، نقره اي و... فارغ از اينکه جذابيت و زيبايي خاص خودشان را دارند و حتي ممکن است در يک برهه زماني سخت پرطرفدار هم شوند، به مروز زمان شما را دلزده مي کنند و نتيجه اين دلزدگي هم چيزي نيست جز يک هزينه اساسي براي جايگزين کردن يک مبلمان جديد!

استيل، مسئله اين است!
براي داشتن يک پذيرايي لوکس، آنچنان لوکس که ردش در نگاه مهمانان هميشه باقي بماند بايد برويد سراغ يک فاکتور تاثيرگذار يعني مبلمان استيل. ترکيب پارچه و چوب در مبلمان استيل به پذيرايي شما شخصيت مي دهد و درست در نقطه مقابل آن مبلمان تمام پارچه اي قرار دارد. اين سبک مبلمان با هر کيفيتي تنها براي نشيمن تعريف شده بنابراين هرگز اجازه ندهيد مبل هاي تمام پارچه اي به پذيرايي يا همان آينه تمام نماي خانه تان راه پيدا کند!

دست دوزها
پذيرايي شما براي تبديل شدن به يک پذيرايي لوکس و دلنشين علاوه بر پرده مناسب، لوستر، کنسول، بوفه و... به مجموعه اي از آيتم هاي دکوراتيو هم نياز دارد؛ آيتم هايي مثل تابلوهاي نقاشي، ظروف و مجسمه هاي ارزشمند، کوسن، روميزي و... . در انتخاب روميزي بهتر است سراغ انواعي برويد که ردي از هنرهاي دستي مثل سنگ دوزي و... در آنها به جامانده. در نظرگرفتن اين جزئيات به پذيرايي شما جلوه بيشتري مي دهد.

لاله هاي ايراني
استفاده از شمع و شمعدان در پذيرايي بسيار مهم و تاثيرگذار است اما مشروط بر اينکه درست انتخاب شوند. اين سبک چيدمان پذيرايي شماست که تعيين مي کند سراغ انواع کلاسيک برويد يا حتي نمونه هايي از لاله هاي عجين با هنر ايراني.

برنز کمي تا قسمتي هم کريستال
در سالن پذيرايي تان حتما بايد جايي را هم براي آباژور در نظر بگيريد اما نه هر آباژوري! پايه هايي ترکيبي از کريستال و برنز با شيدهاي طلايي يا کرم بسته به رنگ دکوراسيون مناسب ترين انتخابي است که مي توانيد داشته باشيد. شما مي توانيد رنگ شيد را با دکوراسيون تان هماهنگ کنيد اما در انتخاب پايه هايي کريستالي يا برنجي ترديد نکنيد.

به روز انتخاب کنيد
رنگ هاي پيشنهادي براي فريم مبلمان استيل ظريف شما رنگ هاي سفيد، کرم با پتينه طلايي، قهوه اي، گردويي، طلايي، رنگ چوب خام و بالاخره چوب طلاکوب شده است. اين رنگ ها از مبلمان شما مبلماني به روز، جذاب و دلنشين مي سازد؛ مبلماني که حتي در گذر زمان هم شما را دلزده نمي کند و هميشه طرفداران خاص خودش را دارد.

شکوه ريزبافت!
فرش يکي ديگر از آيتم هاي تاثيرگذار در باشکوه به نظر آمدن پذيرايي شماست. هرچه فرشي که براي پذيرايي انتخاب مي کنيد ريزبافت تر و با نقشه اي پرکارتر باشد شکوه پذيرايي شما را بيشتر مي کند. يادتان باشد فرش هاي مدرن که به فرش هاي آرت(Art) مشهورند نبايد به پذيرايي لوکس شما راه پيدا کنند!

قابش کنيد
اين اصل را به خاطر بسپاريد: استفاده از تابلوهاي مدرن و چاپي در سالن پذيرايي ممنوع است. بهترين انتخاب براي تابلوي پذيرايي شما تابلوهاي رنگ روغن و به طور کلي کار دست است. شما حتي مي توانيد به يک تابلوي دست ساز متفاوت مثل يک ترمه سنگ دوزي شده که خودتان آن را قاب کرده ايد، هم فکر کنيد.
آنتيک بچينيد
بسته به بزرگي فضاي سالن پذيرايي تان مي توانيد به استفاده از بوفه و کنسول هم فکر کنيد البته فراموش نکنيد که هردوي آنها با آيتم هاي دکوراتيوي که درون يا روي شان جا مي گيرند هويت پيدا مي کنند. براي انتخاب اين آيتم ها مي توانيد به ظروف کريستال، نقره و مجسمه هاي آنتيک فکر کنيد.
کلاسيک انتخاب کنيد
آينه آيتم دکوراتيو ديگري است که مي تواند در سالن پذيرايي شما قرار گيرد اما استفاده از آن در گرو نوع فضا و ديوارهاي سالن پذيرايي شماست. در انتخاب قاب آينه بايد دقت کنيد چراکه قاب هاي مدرن هرگز با فضاي کلاسيک پذيرايي شما جور در نمي آيند!
شکوه مخملين
بدون شک بخشي از شکوه پذيرايي شما در گرو پرده اي است که انتخاب مي کنيد. معمولا بهترين انتخاب زماني است که سراغ پرده هايي مي رويد ترکيب شده از کناره و تور. پارچه هايي از جنس مخمل، ابريشم خام و... در ترکيب با يک تور مناسب که به سليقه شما مي تواند طرح دار، کارشده با سنگ هاي دست دوز و حتي گيپور باشد بهترين ترکيب را به شما مي دهد. دقت در انتخاب آيتم هاي ظريفي مثل گل ميخ(البته انواع کلاسيک)، شرابه و کتيبه در پرده پذيرايي هم شکوه سالن پذيرايي شما را به مراتب بيشتر مي کند.
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا