اصول صحیح نصب تابلو روی دیوار

نصب تابلو روي ديوار که همين طور الکي نيست. هرکسي هرکجا دستش مي آيد، يک تابلو به ديوار مي زند و يا خيلي بالا است و به سقف چسبيده تقريبا، يا زيادي پايين است. گاهي، نصب تابلو روي ديوار به هيچ عنوان با چيدمان مبلمان تناسب و تقارن ندارد. براي نصب تابلو روي ديوار، بايد همه چيز را در نظر بگيريد: از سنگيني تابلو و ميخي که براي نصب انتخاب کرده ايد گرفته تا اندازه گيري دقيق براي درست در وسط قرار داشتن بخشي که قرار است نصب شود. خريد تابلو نقاشي

1 - تراز بودن
يکي از مهم ترين ابزار نصب تابلو و آثار هنري روي ديوار، تراز است. براي تراز کردن مي توانيد هم از ابزار آن و هم از متر نواري استفاده کنيد.

2 - ميخ و چکش
قلاب، ميخ يا گيره فلزي؟ کدام يک براي نصب تابلو روي ديوار مناسب تر هستند؟ قلاب و ميخ بايد به اندازه کافي قوي و محکم باشند تا بتوانند وزن تابلو را به راحتي تحمل کنند. اگر قرار است از تابلوي بزرگ و سنگين وزن استفاده کنيد بايد از قلاب هاي فلزي و تسمه نيز کمک بگيريد. البته انواع چوبي اين قلاب ها نيز موجود است. به هر حال، بايد با توجه به اندازه و وزن اثر هنري، آن را به بهترين روش ممکن روي ديوار محکم کنيد.

3 - تابلوي بالاي شومينه
اگر قرار است تابلويي براي بالاي شومينه انتخاب کنيد بايد حواستان باشد که عرض آن بيشتر از عرض شومينه نباشد. در ضمن بايد حتما آن را در وسط اندازه عرض شومينه نصب کنيد تا بتواند خودش را نشان دهد.

4 - ارتفاع مناسب
با اينکه انواع مبل و کاناپه ها با هم فرق دارند، اما بايد بدانيد اگر قرار است تابلويي در بالاي آن روي ديوار نصب کنيد، بايد حدود ?? تا ?? سانتي متر از بالاي مبل بالاتر نصب شد. همچون مواردي که در مورد شومينه گفتيم، تابلوي بالاي مبل نيز بايد دقيقا در وسط مبل (بدون توجه به در و پنجره و موارد ديگر) نصب شود.

5 - ديوار در ديوار
نصب تعداد زيادي تابلو روي يک ديوار به سليقه و مقدمات نياز دارد. براي اين منظور بايد ابتدا همه عکس ها و تابلوهايي که قرار است روي يک ديوار نصب کنيد را روي زمين در کنار هم بچيند، سپس چيدمان آنها را با توجه به اندازه و فرم آنها در ذهن خود يا روي يک کاغذ تعيين کنيد. سپس به همان ترتيب آنها را روي ديوار نصب کنيد. تراز بودن تابلوها و بالانس قرارگيري آنها در کنار هم بسيار مهم است.

6 - تابلو در دستشويي
با اينکه چندان مناسب نيست يک اثر هنري را در دستشويي نصب کنيد زيرا ممکن است خراب شود، اما گزينه هايي وجود دارند که به شما اجازه مي دهند اين کار را انجام دهيد. براي ضدآب کردن آثار نقاشي و هنري، مي توانيد از قاب هاي شيشه دار استفاده کنيد. هرچه اين قاب ها را عجيب تر انتخاب کنيد، جذابيت بيشتري خواهند داشت.

7 - بهره گرفتن از تصاوير چاپي
اتاق هايي که رنگ روشن دارند بهترين مکان براي بهره گرفتن از تاثير تابلوهاي نقاشي يا آثار چاپي است. براي اين منظور تصاويري را انتخاب کنيد که رنگ و طرح بولد دارند. اما قاب آنها را ساده و فلزي انتخاب کنيد. اين باعث مي شود تا تصوير داخلي قاب بيشتر خودنمايي کند. براي اينکه در اثر آفتاب رنگ اين تصاوير چاپي نرود، توصيه مي کنيم از روکش ضد UV استفاده کنيد. يا قاب را شيشه اي انتخاب کنيد.

8 - پر کردن سوراخ ميخ
اگر به هر دليلي جايي که براي نصب تابلو روي ديوار سوراخ کرده ايد، درست نبود و بايد آن را جابه جا مي کرديد، با بتونه و کاردک حتما داخل سوراخ را پر کنيد و اجازه ندهيد همين طور خالي و بدشکل باقي بماند.

منبع : زندگي ايده آل
 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی