انواع ویترین فروشگاهی و کاربری آنها

این مطلب، برای کسانی تهیه شده که سوپرمارکتی را راه اندازی کرده اند یا در شرف راه اندازی آن بوده و در جستجوی ویترین مناسبی برای نمایش و عرضه ی کالاهای خود هستند. در اینجا با انواع ویترین سوپرمارکت، هایپرمارکت و سایر فروشگاه های خرده فروشی و کاربریِ آنها آشنا خواهید شد. با شناخت از این تجهیزات فروشگاهی، میتوانید انتخاب مناسب تری را داشته باشید.
انواع ویترین های فروشگاهی
در اینجا به انواع اصلیِ ویترین هایی که در فروشگاه های خرده فروشی، از جمله سوپرمارکت، هایپرمارکت و لباس فروشی ها کاربرد دارند اشاره میکنیم. البته به خاطر داشته باشید که بین این چند گروه از ویترین ها، اشتراکاتی نیز وجود دارد، از جمله اینکه در مورد برخی کاربردها، میتوان آنها را با یکدیگر جایگزین نمود، که این نقاط اشتراک در مورد ویترین های نوع Gondola پررنگ تر است. لازم به ذکر است که ویترین های Gondola خود به انواع gridwall gondola، pegboard gondola و gridwall gondola تقسیم می شوند. حال، به تقسیم بندی انواع ویترین می پردازیم:
۱٫ Gondola: ویترین های gondola دوطرفه هستند، قفسه هایشان قابل تنظیم است و اغلب در قسمت های مرکزی فروشگاه (سوپرمارکت یا هایپرمارکت) برای عرضه و نمایش کالاها استفاده می شوند. این ویترین ها مستقل هستند، یعنی نه به جایی متکی هستند و نه به نقطه ای متصل می شوند. قاب های اصلی آنها اغلب از فولاد ساخته می شود و ورقه یا قسمت میانی آنها از Slatwall (دیواره هایی با شیارهای افقی) یا از Pegboard (دیواره هایی با سوراخ ها و حفره های منظم جهت نصب و سوار کردن تجهیزات بر روی آن) ساخته می شوند. این نوع ویترین های قفسه بندی شده بطور عمده در سوپرمارکت، خواروبارفروشی و داروخانه استفاده می شود. چون هم میتوانند کالاهای زیادی را در خود جای دهند و هم میتوانند با کالاهایی با سایزهای مختلف هماهنگ و تنظیم شوند.
منبع: مونوشلف