اهمیت غرفه سازی

مقالات مختلفي درباره مبحث غرفه سازي مي توان عنوان کرد .اما ابتدا سعي خواهيم کرد تا معني لغوي اين واژه را بيشتر بدانيم و سپس به بررسي نحوه فعاليت شرکت هايي که از اين واژه کليدي استفاده مي کنند بپردازيم.در معناي عمومي به مکاني که براي فروش يک محصول تدارک ديده ايم غرفه ناميده مي شود . در واقع غرفه مکاني براي نمايش دادن و ارائه خدمات و کالاي خود به ذيگران است.در يک غرفه معمولا ان شرکت و يا فرد مي بايست بتواند به نحو شايسته اي نمونه اي از فعاليت و خدمات خود را به بيننده عرضه نمايد.

نمايشگاه هاي مختلفي که همه ساله برگزار مي شوند در واقع توسط تيم هاي مختلف غرفه سازي هستند که دکور و تجهيز مي شود.غرفه سازي نمايشگاهيمي تواند به صورت دقيق و مستقيم بروي تجارت و محيط کسب و کار شما تاثير مثبت بگذراد.

نوع طراحي غرفه به کار گرفته شده در ساخت غرفه و همچنين نحوه چيدمان وسايل درون آن محيط همه بايد به بهترين شکل ممکن صورت پذيرد تا بتواند الگو مناسبي در جهت معرفي کالا و خدمات مورد استفاده در آن محيط باشد.از يک غرفه حتي مي توان به عنوان يک اثر هنري نيز ياد کرد . اثري که با هنرمندي بسيار ظريف و خاصي روبرو شده است. اصولا در غرفه سازيبايد براي هر اثري که مي خواهيم پياده سازي نماييم ويژگي هاي زير را در نظر بگيريم :

1-طرح غرفه ما داراي جذابيت هاي لازم بصري باشد.
2-هر غرفه احتمالا براي نمايش کالا و خدماتي متفاوت است .سعي کنيم ميان کالا و خدمات ما و طراحي که براي غرفه انتخاب کرده ايم به يک همگوني خوب دست يابيم.
3-براي اينکه بتوان از تمام ظرفيت هاي يک غرفه در موقعيتي خوب استفاده کرد حتما بايد در مکاني مناسب اقدام به برپايي اين موضوع نمود.
4-معمولا در غرفه سازي رسم بر اين است که طراح و سازنده غرفه يک پيام دارد و مي خواهد آن را در غالب طرح به مردم عرضه نمايد. پس دقت نماييد که حتما طرح شما بتواند حاواي پيامي مفيد و واقعي به مخاطبين خود باشد.
5-بعد ازغرفه سازيبايد طراحي به گونه اي صورت پذيرفته باشد که هر فرد بتواند به خوبي کالاهاي خود را ارائه دهد.
در چند سال گذشته شاهد بوده ايم در زمينه ساخت و طراحي غرفه تحقيقات بسيار زيايد به عمل امده است.شايد مهمترين دليل اهميت داشتن اين موضوع اين است که در محيط ها و جوامع بزرگ تنها راه جذب مخاطب جديد وجود داشتن غرفه اي زيبا و حرفه اي است .بسيار خوشبخت هستيم از همينجا اعلام نماييم که مجموعه ما با وجودکادري مجرب و حرفه اي اماده ارائه آخرين پروژه هاي خود در اين زمينه مي باشد.براي اينکه بهترين و بالاترين کيفيت ممکن را بتوانيم هميشه به ارباب رجوع منتقل نماييم سعي کرده ايم تا ابتدا اعتماد سازي را افزايش داده و در اين جهت حتي دست به اقدام عملي نيز بزنيم.

اهميت غرفه سازي چند سالي است که در نمايشگاه ها بيشتر به چشم خورده و مورد استقبال عمومي قرار گرفته است.داشتن محيطي بسيار شيک و مدرن و متناسب با نوع کاري که قرار است صورت پذيرد باعث شده است تا نوع طرحي که براي غرفه مورد نظر شما به کار گرفته مي شود تا حدودي با چيزي که الان است متفاوت شود.

در واقع با طرح و شکل هاي متفاوتي که يک غرفه مي تواند براي خود داشته باشد مي تواند از طرفي روحي تازه و متمايز و خاص را به محصول قرار گرفته در غرفه بدمد.هميشه اولين مرحبه در جذب مخاطب در هر زمينه بالا بردن سطح اطمينان آنها است.اگر بيننده و مشتري به شما اعتماد کافي نمايند شما نيز بدون هيچگونه دسترسي به کار خود مشغول شويد بعد از مدتي نيز خواهيد ديد که همين عامل باعث پيشرفت بسيار زيادي براي شما شده است.معمولا نام غرفه و غرفه سازي زماني بيشتر به گوش مي رسيد که نمايشگاه کتاب در تهران شروع به برگزاري نمود و شرکت ها مختلفي جهت ساخت و طراحي غرفه براي انها دست به کار شدند.

استفاده از انواع متريال هاي مختلف با تکنيک هاي روز دنيا همگي باعث شده است تا به صورت جدي به اين فکر باشيم که چگونه و با شروعي کوچک مي تواند جايگاهي خوبي را رد ميان رقبا و بازار کسب نمود.سعي نموده ايم تا در اين بخش و ساير بخش هاي موجود عکس هايي مرتبط با نحوه طراحي و ساخت غرفه براي شما قرار دهيم.