ایده‎های خلاقانه برای ساماندهی فضاهای کوچک

قفسه هاي ديواري، ايده اي جالب براي فضاهاي کوچک

آشفتگي يک جزء ثابت در فضاهاي کوچک است و هرچه راه‎هاي بيشتري براي انبار کردن بتوانيد پيدا کنيد شما احساس تميزتر و آرام تري خواهيد داشت. يکسري قفسه‎ي مستطيلي يا مکعبي شکل را براي نگهداري چيزهاي مختلف که ضروري هم هستند به ديوار اتاق تان نصب کنيد. عدم وجود در به معني عدم نياز به اشغال کردن فضا براي باز و بسته کردن است و نصب کردن يک چراغ در بالاي ديوار تخت، فضا را براي کتاب‎ها جام‎ها و موارد ديگر باز مي‎کند. دکوراسيون

استفاده از فضاهاي عمودي در خانه هاي کوچک
سطوح بالا و پايين زيادي وجود دارند که براي انبار کردن وسايل مختلف در فضاي کوچک هرگز به خوبي استفاده نمي‎شوند و اين خيلي بد است. از اين فضاهاي با ارزش مي‎توان به خوبي استفاده کرد، به ويژه براي خرده ريزهايي که سريع فضا را شلوغ مي کنند. به عنوان مثال در پشت اين در يکسري سبدهاي سيمي براي جا دادن لوازم بسته بندي هدايا قرار داده شده‎اند.

فضاهاي خالي کوچک را دست کم نگيريد
براي اينکه قفسه‎ ها مفيد باشند نياز ندارند که به شکل گسترش‎هاي طويل يافته‎اي از فضاي افقي باشند، به ويژه در خانه هاي کوچک. اينجا يک فضاي خالي باريک با قفسه‎ بندي مناسب يک انباري ايده‎آل براي کتاب‎هاي آشپزي به وجود مي‎آورد.

استفاده از قفسه هاي کوچک براي فضاهاي کوچک
بسياري از اوقات در فضاهاي کوچک، جاي کافي براي اثاثيه‎ بيش از حد بزرگ يا بسياري از لوازم جانبي وجود ندارد. براي همين به دنبال اثاثيه‎ کوچکي باشيد که امتيازهاي غير منتظره‎اي با خود به همراه داشته باشند، نظير يک قفسه سه طبقه اي که در تصوير اينجا مشاهده مي‎شود. اين قفسه با جاي بسيار کمي که اشغال مي کند فضاي کافي براي حوله‎ها و لوازم آرايشي فراهم مي‎کند.


قفسه‎هاي پله اي بهترين گزينه براي خانه هاي کوچک است
قفسه هاي مختلفي مانند قفسه هاي افقي را مي توانيد در يک اتاق کوچک جا دهيد ولي با اين کار ظاهر اتاق از چيزي که هست کوچکتر به نظر مي آيد. در عوض به دنبال قفسه هاي پله اي و عمودي باشيد. قفسه هاي پله اي خاصيت ديگري که دارند اين است که در بالا باريکتر شوند و ظاهر و حس يک اتاق را سبک تر و روشن تر مي کنند.  

منبع: سيمرغ