بازسازی دکوراسیون داخلی آپارتمان های قدیمی

اين دکوراسيون ها به دليل عملکرد ، ظاهر و استايل نامناسب شان خسته کننده شده اند و صاحبان آنها خواستار تغييرات اساسي در دکوراسيون خانه شان بودند. ببينيد که تغيير دکوراسيون ، اضافه کردن کمي رنگ بندي و تغييراتي کوچک چگونه دکوراسيون داخلي يک خانه را از فرش به عرش مي برد.

قبل : يک اتاق کهنه و تاريک
ديوار هاي تاريک زرشکي رنگ ، چوبکاري هايي از جنس بلوط ، پنچره هاي نامناسب و اسباب و اثاثيه اي که خسته به نظر مي رسند، طعم زندگي را از اين اتاق گرفته اند.

بعد : يک اتاق نشيمن روشن و عاشقانه
دانستن اين که چه چيزي در سر جاي خود قرار بگيرد و چه چيزهايي بايد تغيير کنند، اولين قدم در تغييرات اين اتاق بود. چوب هايي که از جنس بلوط بودند در فرم مناسبي قرار داشتند پس سر جاي خود ماندني شدند. طراحي مناسب و جديدي از اسباب و وسايل منزل ،در ايجاد زيبايي در ابعاد مختلف اهميت زيادي دارد . اسباب منزل که با خطوط صاف و در يک راستا در سر جاي خود قرار گرفته اند ، طراحي اروپايي را در نظر ما زنده مي کند از طرفي ديگر ترکيب رنگ ها به اتاق روح تازه اي مي دهد

قبل : يک آشپزخانه خرمايي رنگ و بي روح و مرده
در حالي که ساختار و اسکلت اين آشپزخانه خوب است، نبود رنگ هاي بشاش در آن به وفور احساس مي شود و روحي که صاحبان منزل از آن انتظار دارند در بطن کار وجود ندارد.

 

 

 

بعد : يک آشپزخانه نو و سرزنده

بعد : يک آشپزخانه نو و سرزنده

با کمي هزينه و برنامه ريزي مناسب ، اين آشپزخانه را نو کنيد . به روز کردن طراحي کابينت ها با زدن رنگ سفيد به آن ها در همان لحظه هاي نخست ، آشپزخانه را روشن کرد. همچنين کمي گچ کاري در بالاي کابينت ها به ديواره ها بهبود بخشيد .
براي تغيير بيشتر قسمت مياني بعضي از درب هاي کابينت ها بريده شده و به جاي آن ها شيشه قرار داده شده است تا پشت درب نيز از نماي بيروني مشخص باشد . براي فاصه بين کابينت هاي بالا و پايين از سنگ هايي با طرح عمودي استفاده شده تا آشپزخانه را بزرگتر نشان دهد.

قبل : آشپزخانه اي خسته و کسل کننده
يک آشپزخانه با فضاي محدود و کابينت هاي سر هم بندي شده مشکلات ابتدايي اين آشپزخانه است.

بعد : يک آشپزخانه پر از انرژي
چيدمان کابينت ها را تغيير داده و به محلي براي صبحانه خوردن تبديل کنيد. قرار دادن مناسب کابينت هايي که در کنار يخچال قرار گرفته بودند باعث شد که کمبود فضا به راحتي جبران شود . جابه جا کردن مايکرويو از سمت چپ يخچال به سمت راست آن ، کارايي اين وسايل را افزايش داد . براي روي کابينت ها از سنگ گرانيت خاکستري رنگ استفاده کنيد. براي پوشش ديوارها هم از سنگ هاي آهکي استفاده کنيد تا کنتراست زيبايي را به سطح آشپزخانه شما اضافه کند.

قل : يک آشپزخانه مسدود
يک ديوار زشت ميان آشپزخانه و اتاق نشيمن باعث شده بود که حس نامناسب عدم اتصال بين فضاهاي مختلف خانه در ذهن صاحبان خانه پديد آيد.

بعد : يک آشپزخانه و اتاق نشيمن دلباز
با قرار دادن open به جاي ديوار در آشپزخانه فضاي جديد و ديد بازتري را به وجود آورديم و در انتهاي آشپزخانه يک ميز ناهارخوري قرار داديم .
موکت هايي که در کف اتاق ميهماني و اتاق غذاخوري وجود داشت را از زمين جدا کرديم و به جاي آن ها از پارکت استفاده کرديم . ترکيبي از چوب هاي با کيفيت سفيد رنگ به همراه کمي رنگ آبي ، نمايي آفتابي و تابستاني به منزل داد .

قبل : سياه چاله اي تاريک
پنجره هاي بزرگ و نور طبيعي که وجود داشت نمي توانست فضاي صرف صبحانه را که به شدت دلگير شده بود روشن کند. ديوار هاي آجري و کاشي هاي سنگين و ضخيم و رنگ هاي زرد رنگي که براي زينت دادن مورد استفاده قرار گرفته بود و هم چنين پرده هايي که آويزان شده بودند، نه به اتاق جلوه ي زيبايي مي دادند و نه نور کافي را از خود رد مي کردند.
منبع: سيمرغ