بایدها و نبایدها تابلوهای هنری برای دکوراسیون منزل

طراحي دکوراسيون داخلي- هيچ چيز به اندازه ديوارهاي خالي کسل کننده نيست. شما مي توانيد با کمک گرفتن از تابلوها و آثار هنري مانع از ايجاد يکنواختي ديوارها شويد. توصيه مي کنيم قبل از خريد تابلوها به بايدها و نبايدهاي زير توجه کنيد:
? گران بودن آثار هنري و تابلوهاي روي ديوار اهميت ندارد؛ شما حتي مي توانيد، نقاشي هاي فرزند خود را بر روي ديوار نصب کنيد.
? عکس هاي ريز و درشت مورد علاقه خود را به شکل مجموعه اي در کنار هم و با کمک اسپري چسب روي ديوار نمايش دهيد.
? تابلوها و آثار هنري بايد در سطح ديد افرادي با قد متوسط باشند و هرگز نبايد تابلوها را بالاتر از اين سطح نصب کنيد.
? مي توانيد تابلوها را بر ديوار اغلب فضاهاي خانه بياويزيد. اتاق غذاخوري، سرويس بهداشتي و حتي ورودي خانه را براي اين کار فراموش نکنيد؛ البته نبايد فضا را بيش از حد شلوغ کنيد.
? تابلوهاي کوچک را روي ديوارهاي بزرگ نصب نکنيد. اگر تابلوي کوچکي داريد و مي خواهيد آن را روي ديواري بزرگ نصب کنيد، قابي بزرگ براي آن در نظر بگيريد.
? توصيه مي شود به جاي ميخ يا پيچ، از آويزهاي مخصوص نصب تابلو استفاده کنيد. اين آويزها وزن بيشتري را تحمل مي کنند.

? سعي کنيد براي نصب تابلو از کسي کمک بگيريد؛ يک نفر تابلو را نصب کند و ديگري کمي عقب تر بايستد و صاف و درست بودن محل نصب تابلو را کنترل کند.

? قبل از نصب تابلو طرحي ابتدايي از حالت هاي مختلف آن ها روي ديوار بکشيد و پس از رسيدن به بهترين حالت اقدام به نصب قاب ها کنيد، حتي مي توانيد براي اين کار از تکه هاي روزنامه به اندازه تابلوها کمک بگيريد و آنها را به وسيله چسب خميري که به آساني از روي ديوار جدا مي شود در جاي مورد نظر نصب کنيد. بعد از اينکه از نحوه چيدمان مطمئن شديد، تابلو ها را جايگزين تکه هاي روزنامه کنيد.
? قاب ها و تابلوهاي روي ديوار را خيلي دور از هم نصب نکنيد. حداکثر فاصله لازم بين دو قابي که بالا و پايين يا کنار هم قرار گرفته اند، بايد ? سانتي متر باشد.
? تعادل و هماهنگي بصري را فراموش نکنيد، سعي کنيد همه قاب هاي بزرگ يا کوچک در يک منطقه نصب نشود.
? قاب تابلوهاي کنار هم را شبيه به هم انتخاب کنيد و با تغيير محل قرارگيري آنها به جلوه اي متعادل برسيد.

? چيدمان عمودي تابلو ها براي ديوار بالاي يک ميز کنسول يا بالاي پيش بخاري شومينه مي تواند محيطي شيک و زيبا به وجود آورد
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا