بررسی زیباترین نمونه های معماری داخلی کره ایی

سبک معماري داخلي هيچ کشوري را نمي شود با يک استايل طراحي تعريف کرد. اگرچه در ناحيه ايي که طرح و سبک در آن رشد مي کند و به پيشرفت ادامه مي دهد قطعا بروي استايل طراحي هر معماري تاثير مي گذارد. در اين باره به طرح ها و ديزاين هايي از معمار مشهور کره ايي Jung wook Han که در سئول زندگي مي کند مي پردازيم. کارهاي او بيشتر در سبک معماري سنتي، زيباگرا و تئوري هاي معاصر کره ايي قرار دارد. مواردي که در همه طرح هاي او مشترک است استفاده از نوپردازي طبيعي در بهترين و زيباترين حالت است. براي اينکار او بيشتر از پرده هاي نازک سفيد، پنجره هاي بزرگ و يا نورگيرهاي سقفي متعدد و زيبا استفاده کرده است. مسلما هر فردي مي تواند از طرح هاي او براي طراحي و ساخت محيطي روشن و نورگير در خانه خود استفاده کند و ايده هاي جديد و نويي بدست آورد.

خانه ايي که در اين مطلب قصد بررسي معماري داخلي آنرا داريم براي فردي علاقمند به کتاب طراحي شده است. يقينا براي عاشقان کتاب داشتن محيطي که در آن بتوانند به راحتي در موضوع کتابشان غرق بشوند از اهميت بسيار بالايي برخودار است. کتابخانه ايي بزرگ از کف تا سقف با نورگيرهاي سقفي محيط بسيار روشن و شفافي را بوجود آورده که هر فردي را به پناه آوردن به دنياي کتاب در يک روز خوب دعوت مي کند. در اين قسمت سعي شده بافت و رنگ ساده طراحي شود تا کتاب هاي رنگارنگ کتابخانه در مرکز توجه قرار بگيرند.

حتي در آشپزخانه هم قفسه ايي براي نگهداري کتاب در نظر گرفته شده است باضافه تخته سياهي که در گوشه ايي از اتاق قرار داده شده. اين دو عامل ترکيب جالبي را در کنار يکديگر بوجود آورده اند. نکته جالب ديگر در طراحي اين خانه استفاده چندگانه از يک فضا است براي مثال از اتاق شبه شيرواني اين خانه مي توان بعنوان اتاق خواب، اتاق کار و اتاق مطالعه نيز استفاده نمود که هر کدام با مقداري تغيير در چيدمان وسايل سريعا به محيط دلخواه شما تبديل مي شوند.

او معمولا در طراحي هاي آشپزخانه ها علاوه بر استفاده زياد از نور طبيعي، از رنگ هاي سفيد در کنار وسايل رنگارنگ در دکوراسيون استفاده مي کند. آشپزخانه هاي مدرن او در عين ساخته شدن در فضاهاي کوچک بدليل استفاده از رنگ روشن کاملا باز و شاداب بنظر مي رسد. در طرح هاي ديگر او با استفاده از همين تکنيک در کنار استفاده از صندلي ها و کانترهاي چوبي روشن توانسته با لطافت تمام محيط گرم و شيک را بوجود بياورد.
منبع: اتاق