بررسی معماری داخلی و خارجی ویلای لوکس در لواسان

ويلاي بسيار زيبا و خلاقانه اي که در اين مطلب قصد داريم شما عزيزان را با آن آشنا سازيم به تازگي توسط شرکت معماري نکست آفيس (Nextoffice) به رياست عليرضا تقابني در منطقه لواسان تهران ساخته شده است و درمبحث معماري داخلي و خارجي مدرن و امروزي مي توان آنرا يک نمونه سرآمد در کشور بشمار آورد. مساحت کل اين بنا برابر با ??? متر مربع بوده و در زميني با ارتفاع پست و تو رفته در جهت شيب با دسترسي محدود به خيابان قرار گرفته است. اگرچه که اين بنا نسبت به ساختمان هاي همسايه در ارتفاع پايين تري قرار دارد اما در نماي پشت، منظره بي نظيري از طبيعت اطراف در اختيار بيننده قرار مي دهد است.

همانطور که در بالا اشاره کرديم زمين محل احداث اين بنا با قرار گرفتن در ارتفاع پايين چالش پيچيده اي براي ساخت و نوع نماي ظاهري ساختمان پيش روي طراح قرار داده بود. اينکه چگونه نماي ظاهري ساختمان در عين محدود کردن نگاه هاي اطراف و همسايگان به داخل خانه، همچنان در بين ساختمان هاي اطراف خودنمايي کند و اجازه ورود ميزان زيادي نور طبيعي به داخل ساختمان را بدهد. طرح با خلاقيت خود توانست با ايجاد پلاني انحنا دار و V شکل اين مشکل را به بهترين نحو ممکن حل نمايد. قرار گرفتن حياط خلوت بين دو بال پشتي ساختمان نماي زيبايي از طبيعت اطراف در اختيار بيننده قرار مي دهد و در عين حال فضايي کاملا خصوصي در حياط ايجاد مي کند.
در قسمت نماي داخلي خانه نيز با حجم هاي عجيبي در سقف مواجه مي شويم که کمتر نمونه اي از آن در بين ساختمان هاي مسکوني ديده شده است. به همين خاطر به محض ورود به فضاي داخلي ويلا با موجي از احساسات ناشناخته روبرو خواهيم شد که خود مي تواند بسيار هيجان انگيز و صد البته جالب باشد.


منبع: اتاق