بررسی نمای خارجی ویلا با معماری پیشرفته

نماي خارجي ويلا و ساختمان هاي مدرن امروزي دچار تحول شگرفي شده اند طوريکه اجراي آنها نيازمند استفاده همزمان از علم و تکنولوژي در معماري داخلي است. ويلايي که در اين قسمت به معرفي آن خواهيم پرداخت براي يک مهندس مکانيک طراحي شده که شديدا به وسايل تکنولوژيک و پيشرفته علاقه دارد، اما اين خانه هدف ابتداييش فقط خلق خانه اي ساده براي گذراندن اوقات تعطيل و خوش گذراني ها آخر هفته بوده که در نهايت به ساختمان يا بهتر است بگويم چيزي کاملا متفاوت تبديل شد. در ابتداي ساخت اين پروژه، مالک تنها دو خواسته از معمار پروژه داشت: اول اينکه سقف ويلا حتما صاف و شيب دار باشد تا مانند بسياري از خانه هاي ويلايي با سقف شيرواني زاويه دار بنظر نيايد، و دوم اينکه اتاق هاي زيادي در فضاي داخل قرار بگيرد. جالب است بدانيد نقشه ريزي و برنامه توليد اين ساختمان ? سال طول کشيد و در نهايت بعداز ? سال مشورت و مشاوره، خانه اي که در زير مشاهده مي کنيد ساخته شد.

همانطور که در عکس ها مشاهده مي کنيد بيشتر فضاي کناري خانه از ديوارهاي شيشه اي با زوايه اي مناسب استفاده شده است. دليل اصلي وجود اين پنجره هاي شيشه اي استفاده از طبيعت و منظره زيباي اطراف ويلا بوده که در عين حفظ حريم خصوصي نماي شگفت انگيزي از طبيعت را در اختيار ساکنين قرار ميدهد. قسمت شمالي ويلا با ديواري پوشيده شده تا جلوي ديد همسايه هاي شمالي را بگيرد اما درست در بالاي همين قسمت پنل هاي کوچکي قرار گرفته که نور را به داخل مي کشاند. اما قسمت جنوبي خانه کاملا باز است تا نماي طبيعت اطراف هميشه کامل و بي نقص بنظر برسد.

سقف اين خانه از آلياژ ضد زنگ و بسيار مستحکم روي-تيتانيوم استفاده مي کند اما پروفيل پايين خانه از بتن عمل آوري شده به رنگ تيره ساخته شده که کاملا با رنگ درب گاراژ هماهنگ است. جالب است که در اين قسمت يعني ورودي گاراژ، سقف کاملا شيشه اي کار شده تا بعداز رانندگي در جاده هاي پر پيچ و خم آخر هفته، راننده با ديدن تصوير خودش و ماشينش در سقف، از زندگي خود لذت ببرد.
منبع: اتاق