تغییر دکوراسیون خانه با کمترین هزینه

با انتخاب پرده هاي مناسب، کوتاه بودن سقف اتاق تان را بپوشانيد

تغيير ظاهر پنجره و استراتژي‎هاي درست مي تواند اين تصور را ايجاد کنيد که سقف‎هاي بلندي داريد. با نصب يک چوب پرده در بالاي قاب پنجره باعث شويد که ظاهر اتاق بلندتر به نظر آيد. تزئينات روي پرده پرده بايد طوري باشد که انتهاي آستانه‎ پنجره يا کف اتاق را به آرامي لمس کنند.

با کوسن ها دکوراسيون مبلمان تان را تغيير دهيد
کوسن‎ها را از اطراف اتاق يا خانه جمع کنيد و آن‎ها را روي مبل براي جلوه بخشيدن و راحتي بيشتر جمع کنيد. کوسن‎هايي انتخاب کنيد که داراي الگو‎هاي رنگي متفاوتي باشند که تکميل کننده يکديگر هستند

براي تغيير دکوراسيون رنگ ها را به مبلمان تان اضافه کنيد
به يک مبل راحتي کوچک کنار پنجره با يک کاور رنگي جذابيت ببخشيد. در انتخاب رنگ نياز به کمک داريد؟ دنبال رنگ غالبي بر روي جلد‎هاي کاغذي کتاب‎ها يا برآمدگي کتاب‎ها در قفسه‎ي کتاب خود باشيد و در کاور خود آن را تکرار کنيد.


براي تغيير دکوراسيون خانه تان از آينه ها استفاده کنيد
مي توانيد آينه هاي قدي را به ديوارتان بگوبيد ولي اگر مايل به سوراخ کردن ديوارها نيستيد، از آينه‎هاي قاب دار استفاده کرده و آنها را به يک ديوار تکيه دهيد. يک آينه‎ي قدي بزرگ در يک اتاق کاربرد‎هاي فراواني دارد. با يک قاب زيبا يک اثر هنري با معنا مي‎شود. زماني که با زاويه به ديوار تکيه داده شود، اين تصور در ذهن ايجاد مي‎شود که خطوط سقف بلندتر از چيزي که هستند، مي‎باشند. زماني که نور را منعکس مي‎کند، فضا را روشن مي‎کند و توهم وجود يک پنجره‎ي اضافي را بوجود مي‎آورد.

براي تغيير دکوراسيون اتاق نشيمن تان چيدمان مبلمان تان را تغيير دهيد
هيچکس زماني که بحث گفتگو در اتاق نشيمن پيش مي‎آيد از در خفا بودن و ديده نشدن خوشش نمي‎آيد. مبلمان را جابجا کنيد طوري که از ديوار فاصله بگيرند و آن‎ها را به شکلي در گروه‎هاي مختلف قرار دهيد که باعث شوند يک اتاق بزرگ‎تر به نظر آيد و به ايجاد گفتگو تشويق کند.


براي تغيير دکوراسيون آشپزخانه تان از ظرف هايي پر از ميوه هاي رنگي استفاده کنيد
اجازه ندهيد اين يخچال شما باشد که تمام خوشي‎ها را داشته باشد! ميوه ها‎ي رنگي را در ظروف شيشه‎اي يا کاسه‎هاي پايه‎دار شيشه اي براي نمايش قرار دهيد. از ميوه‎هاي با دوام مربوط به فصل مرتبط سال انتخاب کنيد که ظاهري رنگي، دلپذير و خوشمزه داشته باشند. پرتغال‎ها، ليمو‎ شيرين و ترش‎ها ظاهري دلپذير به دکوراسيون تابستاني يا بهاري خانه شما مي‎بخشند. سيب‎ها براي پاييز يا زمستان گزينه‎ي عالي به شمار مي‎روند.

براي تغيير دکوراسيون طاقچه ها رنگها را اضافه کنيد
يک طاقچه‎ کسل کننده و خالي را سرشار از رنگ کنيد. يک رنگ متداول را انتخاب کنيد - نظير رنگ زرد – تا به اشيائي که با هم ارتباط خاصي ندارند يک نوع زمينه‎ي يک دست بدهيد. براي خانه‎ي خود کالاهايي در نظر بگيريد که در يک خانواده‎ي رنگي قرار داشته باشند. پارچ‎ها، بشقاب‎ها، کتاب‎ها و ظروف سفالين به همراه يکديگر ترکيب بي نظيري را مي‎توانند تشکيل دهند.


براي تغيير دکوراسيون بالاي شومينه تان از قاب عکس هايي با تعداد فرد استفاده کنيد
دسته‎ بندي‎هاي داراي عدد فرد بسيار جالب‎تر به نسبت دسته‎ بندي‎هاي زوج است. قاب‎ عکس‎ها و اشياء مختلف را به صورت دسته‎هاي 3 تا 5 تايي مرتب کنيد تا در ديد نظم زيباتر و چشم نوازتري داشته باشند.