تکنیک های ست کردن پرده، مبلمان و فرش برای دکوراسیون منزل

ست کردن مبل و فرش و پرده ها در فضاي پذيرايي يکي از دل مشغولي هاي خانم هاي خانه دار است. به دليل تنوع رنگ ها و مدل هاي مبل و فرش و پرده شايد انتخاب براي خانم هاي خانه دار کمي سخت باشد.

1. انتخاب يک رنگ مشخص براي ست کردن مبل و فرش و پرده
اگر از رنگسفيد براي رنگ ديوار ها و سقف فضايتان استفاده کرده ايد براي از بين بردن حس کسالت و يکنواختي فضا مي توانيد از يک رنگ واحد و پر جلوه براي ست کردن مبل و فرش و پرده اتاق تان استفاده کنيد. اما دقت کنيد که رنگ ها نبايد دقيقا يکسان باشند، مي توانيد مانند عکس بالا رنگ پرده ها بافت دار يا کمي روشن تر از رنگ کوسن ها باشند.

2. پرده ، عناصر روح بخش دکوراسيون منزل شما
اگر براي دکوراسيون منزل مبلماني با رنگ هاي روشن در نظر گرفته ايد، پس بهتر است براي براي ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسيون داخلي اتاق تان از رنگ هاي شاد براي پرده يا فرش استفاده کنيد، اما دقت داشته باشيد که فقط يکي از اين دو عنصر را با رنگ هاي متضاد و خيلي چشم گير انتخاب کنيد، به طور مثال در عکس بالا با استفاده از رنگ شاد پرده ها به فضا انرژي تزريق شده، اما در فرش از رنگ آبي که بر روکش صندلي ها و گل کوسن ها نيز وجو د دارد استفاده شده است. رنگ هاي زرد و سفيد براي ست مبل با پرده مناسب است که عاشق نور خورشيد و خانه آفتابي هستند زيرا که نور خورشيد را به خوبي به داخل خانه هدايت مي کنند.
3. طرح و بافت در دکوراسيون منزل شما
اگر مي خواهيد که فضاي صميمانه تري را تجربه کنيد از ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسيون منزل تان استفاده کنيد، مي توانيد پرده هايتان را از پارچه هاي طرح دار انتخاب کنيد ولي به علت طرح دار بودن از يکي از رنگ هاي خنثي منزل تان براي رنگ پرده استفاده کنيد.

4. مبل و فرش و پرده تکميل کننده زيبايي دکوراسيون داخلي منزل شما
ست کردن مبل و فرش و پرده بسيار بر دکوراسيون داخلي منزل شما تاثير گذار هستند، هر چه قدر انتخاب رنگ خوبي براي پرده ها و مبلمان داشته باشيد اين زيبايي فقط با انتخاب يک فرش مناسب تکميل خواهد شد.براي مبل ست با پرده مي توانيد مانند عکس بالا از يکي از رنگ هاي پارچه و کوسن هاي مبلتان الهام بگيريد، از فرش هاي روشن نترسيد، درست است که در نظر اول تميز کردن آن کاري دشوار به نظر مي آيد اما نمي توان از جلوه و زيبايي که به فضاي داخلي و دکوراسيون منزل تان مي بخشند به سادگي گذشت.

5. هماهنگي رنگ مبل و فرش و پرده در دکوراسيون منزل
اگر خواهان فضايي با حس و حال کلاسيک و آرامش بخش هستيد، از تناليته رنگ هاي گرم استفاده کنيد. و از ترکيب تمام رنگ هايي که انتخاب کرده ايد در جزئيات مبل و فرش و پرده بهره ببريد. در سبک کلاسيک براي عمق دادن به فضا تمام رنگ ها در بافت ها و شکل هاي مختلف مي توانند در منزل شما تکرار شوند. در اين صورت فضاي کلاسيک زيبايي را مي توانيد در منزل خود تجربه کنيد.

پرده,ترکيب رنگ فرش با مبل و پرده,دکوراسيون خانه
براي ست کردن مبل و فرش و پرده از ترکيب رنگها استفاده کنيد.


6. ترکيب هاي رنگي دکوراسيون منزل در مبل و فرش و پرده
اگر مايل هستيد تا در فضاي داخلي خانه خود تفاوت ايجاد کنيد، مي توانيد مانند عکس بالا تمام رنگ هايي که براي ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسيون منزلتان انتخاب کرده ايد به کار ببريد. اين کار مهارت زيادي مي خواهد اما اگر نتيجه خوب از آب درآيد، بسيار هيجان انگيز است. مانند عکس بالا مي توانيد چند مبل با رنگ هاي مختلف و فرشي با تناژهاي رنگي متفاوت و پرده اي از ترکيب رنگ هاي مختلف منزل را در کنار هم ست کنيد.
طراحي دکوراسيون داخلي
7. فرش ايراني تاثيري متفاوت در دکوراسيون منزل شما
براي اين که فضاي اتاق تان را از کسالت و بي روح بودن خارج کنيد، بهترين گزينه استفاده از فرش هاي پر نقش ايراني با رنگ هاي بسيار شاد است. فضاهايي را که اغلب دکوراسيون کرم و قهوه اي دارند را با فرش هاي ايراني زيباتر مي کنند و براي اين که فضا جذاب تر باشد مي توانيد از کوسن هايي زيبا با نقش مايه هاي همان فرش ها استفاده کنيد. فرش ايراني پر نقش و نگار و پر از رنگ است سعي کنيد در کنار آن از پارچه هاي ساده تر استفاده کنيد تا فضا سنگين و شلوغ نشود. عکس بالا که به طرز هوشمندانه اي از فرش ايراني در فضاي مدرن استفاده کرده است، اتاق نشيمن ساختمان عارف طراحي استوديو معماري بوژگان است.
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا