دکوراسیون آپارتمان کوچک و نقلی و این طرح های ساده

طراحي دکوراسيون داخلي- در اين مطلب آپارتماني را انتخاب کرده ايم که قناص، کوچک و کج‌وکوله است. از قصد هم اين انتخاب را انجام داده ايم تابه شما بياموزيم در شرايط بد هم مي توان با کمي سليقه و حرفه‌اي فکر کردن، نتيجه هاي زيبايي حاصل کرد.
1. نکته اول انتخاب صحيح رنگ است. در فضاهاي کوچک بايد از رنگ هاي روشن و ترجيحا خنثي استفاده کنيد. سفيد، کرم، بژ، توسي و ... گزينه هاي خوبي براي ديوارهاي واحدهاي کوچک است. اين رنگ ها تقريبا با همه نوع دکوراسيوني جور در مي آيند و دست شما براي تغيير وسايل بسيار باز است.
رنگ بژ اين اتاق با بنفش و صورتي و طلايي سِت شده اند. وسايل چوبي نيز به رنگ قهوه اي سوخته هستند که در کنا يکديگر، ترکيب کامل شاد و بهاري ساخته اند.
2. براي ايجاد فضاي خاص در گوشه اي از اتاق نشيمن آپارتمان نقلي خود، از وسيله هاي خاص و شيک استفاده کنيد. صندلي که طراحي ويژه اي دارد انتخاب کنيد. تشک آن را به رنگ مبلمان و جاي تکيه دادن را از هر دو رنگ بنفش و صورتي انتخاب کنيد. در ديوار بالاي آن از تابلويي بسيار ويژه و ترجيحا فلزي استفاده کنيد. اين ترکيب نگاه بيننده را به خود جلب مي کند. گلدان گل هاي بلند در اين فضا بسيار کمک کننده است.
3. در پشت کاناپه مي توانيد کمد کوتاهي قرار دهيد. اين کمد براي انبار وسايل بسيار مناسب است. روي آن هم مي توانيد از وسايل تزئيني طلايي رنگ استفاده کنيد. در بالاي ديوار آن هم مي توانيد از تابلوهاي هنري با رنگ هاي بنفش و طلايي کمک بگيريد.

4. شابلون هاي طرح دار انتخاب کنيد و از ترکيب کلي رنگ هاي واحد روي کمد يا کابينت يا کنسول استفاه کنيد.
5. براي کابينت هاي آشپزخانه مي توانيد از رنگ هاي روشن براي کابينت هاي پايين و کمي تيره تر براي قسمت هاي بالا استفاده کنيد. کابينت هاي بالا را با رنگ نسکافه اي انتخاب کنيد. بريا قسمت کانتر نيز از طرح چوب استفاده کنيد. در ميان قسمت هايي که نمي توانيد کابينت کامل داشته بايد، مي توانيد از قفسه ها يا طبقه ها يدکوري بهره بگيرد. يا حتي تاقچه اي نصب و کتاب هاي آشپزي را روي آن بچينيد.
6. براي تفکيک فضاي نشيمن از آشپزخانه، مي توانيد از ميز ناهار خوري ظريفي استفاده کنيد. البته براي ايجاد تنوع بهتر است از ترکيب رنگ متفاوت از رنگ کابينت ها بهره بگيريد. ميز شيشه اي يا آينه اي با پايه هاي فلزي و صندلي هاي سفيد چرمي با پايه هاي فلزي و ظريف مي توانند موجب زيبايي بيشتر فضا شوند.

7. حمام اين آپارتمان کوچک است اما با کمي تغيير و ايجاد تحولات اساسي، مي توانيد آن را بزرگ تر نشان دهيد. به طور مثال، در بزرگ تر ديده شدن فضا آينه نقش بسيار مهمي دارد. وان توکار هم براي اين فضا گزينه مناسبي است. کاشي هاي بزرگ که در کف يا ديوارها استفاده شده اند، باعث يکدست تر ديده شدن اتاق مي شوند. در ضمن، کابينت زير سينک روشويي نيز با داشتن پايه نيمه‌بلند، کمک مي کند تا اين حمام کوچک، بزرگ تر از آنچه هست ديده شود.

8. اين اتاق خواب نيز همچون ديگر بخش هاي اين آپارتمان ديوارهاي کج و نامتناسب دارد. اما مي توان آن را ساده و شيک دکور کرد. بزرگ ترين ديوار را براي تخت انتخاب کنيد و در بالاي آن نيز آينه افقي بزرگ نصب کنيد تا کمي به بزرگ تر ديده شدن فضا و بازتاب نور بيشتر کمک کند. ميز آرايش را هرچه ساده تر و شيک تر انتخاب کنيد، فضاي اتاق بزرگ تر ديده مي شود. وسايل حجيم، اتاق هاي کوچک را به انباري تبديل مي کنند. ترجيحا روتخت يرا نيز به رنگ روشن انتخاب کنيد.

9. پارچه هاي ابريشمي با درخشندگي زيباي خود موجب زيبايي فضا نيز مي شوند. مي توانيد برا يپرده يا حتي روميزي، روتختي و ... از اين جنس پارچه استفاده کنيد.

10. در اين تصوير نماي کلي از پرده ابريشمي را مي بينيد که در ميان رنگ هاي روشن فضا، بسيار خودنمايي مي کند. البته براي تناسب بيشتر، پارچه صندلي ميز آرايش نيز از همين طرح و جنس انتخاب شده است.

11. در واحدهاي کوچک آپارتمان ها، فضاي ورودي بسيار محدود و کوچک است. حتي شايد در برخي ساختمان ها چنين فضايي وجود نداشته باشد و در خانه مستقيما به اتاق نشيمن باز شود. اما اگر راهرويي براي ورودي خانه وجود دارد، آن را با تابلو، مجسمه يا ميز و کنسول زيبا تزئين کنيد. براي جلوه بيشتر مي توانيد اين منطقه را نورپردازي کنيد.