دکوراسیون اتاق خواب کوچک راچگونه بچینیم؟

طراحي دکوراسيون داخلي- اگر اتاق خواب کوچکي داريد که براي چيدمان آن دچار مشکل شده ايد يا فکر مي کنيد نمي توانيد وسايل خود را به راحتي در آن جا دهيد، بايد کمي خلاقيت به خرج دهيد. در يک اتاق خواب کوچک بايد به بهترين نحو از فضا استفاده کنيد و سعي کنيد هيچ قسمتي از فضا به هدر نرود. در فضاهاي کوچک به دليل محدود بودن فضاي زميني، فضاهاي ديواري و کنج ها از اهميت زيادي برخوردار هستند که نبايد از آن ها غافل شد. علاوه بر اينکه بايد از وسايل چند منظوره و ظريف در اتاق خواب کوچک خود استفاده کنيد، با نصب آويزها و طبقاتي بر ديوار از فضاهاي ديواري در جهت خلق فضاهاي ذخيره سازي مفيد بهره ببريد.
از تخت هاي ديواري به جاي تخت هاي زميني استفاده کنيد. بيشتر اين تخت ها روي ديوار نصب مي شوند و در مواقع لزوم بالا رفته و فضاي زميني زيادي در اختيار شما قرار مي دهند.
تجهيزات الکترونيکي را بر ديوار سوار کنيد. با نصب يک بازوي متحرک بر ديوار تلويزيون خود را به ديوار نصب کنيد. هم چنين با نصب طبقاتي در بخش زير و اطراف آن بر ديوار، سي دي ها، دي وي دي ها و دستگاه دي وي دي پلير خود را در اين بخش ها جاسازي کنيد. به اين صورت بخش عمده اي از سيستم صوتي، تصويري خود را بر فضاي ديواري قرار داده و از اشغال زمين توسط آن ها جلوگيري کنيد.
تا جايي که امکان دارد براي نورپردازي قسمت هاي مختلف، از چراغ هاي ديواري و ديوارکوب ها استفاده کنيد. براي مثال به جاي چراغ روميزي در کنار تخت خواب از چراغ مطالعه ديواري استفاده کنيد و آن را بر ديوار در ارتفاعي مناسب نصب کنيد.
در فضاي ديواري بالاي پنجره ها طبقه اي نصب کنيد و اشيا و عناصر متعددي را که قرار نيست به اين زودي ها از آن استفاده کنيد در سبدهاي دکوراتيو بزرگ تر قرار دهيد و روي آن طبقه بگذاريد.
هنگام نصب طبقات و قفسه هاي ديواري، عمق آن ها را بيشتر در نيز بگيريد. در اين صورت مي توانيد در فضاي عقب قفسه و طبقات اشياي متعددي را به طوري که ديده نشوند قرار دهيد. سپس در قسمت هاي جلوتر کتاب يا عناصر دکوراتيو را به نمايش بگذاريد
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا