دکوراسیون تابستانی به رنگ زرد

بهترين راه براي كاستن از گرماي تابستان استفاده از هر آنچه كه در طبيعت در اين فصل به وفور يافت مي شود است. بله، ليمو ترش هم يكي از آنهاست؛ هيچ چيز شما را بيش از نوشيدن يك ليوان شربت ليموي تازه، خنك نمي كند، اما اين فقط به يك پارچ شربت ليمو ختم نمي شود، بهتر است ليمو را در تمام اتاق هايتان بچكانيد تا بيش از هر زمان ديگري خنك بشويد.

از زرد ليمويي مي توانيد براي روشن كردن هر اتاقي در خانه استفاده كنيد: چه در اتاق نشمين پر نور و چه در اتاقي كه هيچ پنجره اي ندارد و فضا به اصطلاح خفه است. استفاده از زرد ليمويي فقط به رنگ ديوارها ختم نمي شود، بلكه در آشپزخانه براي كابينت ها و قفسه ها و لوازم آشپزخانه و در نشيمن و پذيرايي برايمبلمان و در اتاق خواب براي تختخواب و رو تختي ها نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. رنگ زرد ليمويي اين قدرت را دارد كه در فضايي كه به هيچ وجه نور طبيعي وجود ندارد، خطاي حسي وجود نور طبيعي را ايجاد كند. در عين حال وقتي كه در محيط نور طبيعي هم وجود داشته باشد، زرد ليمويي به بهسازي و با كيفيت تر جلوه دادن نورهاي طبيعي كمك مي كند.

در تصويري كه مشاهده مي كنيد دكوراتور به شدت روي نور طبيعي كه از پنجره هاي اين اتاق زير شيرواني به داخل مي آيد حساب كرده و آنرا به زيبايي هر چه تمام تر چيده است. اغلب افراد اتاق زير شيرواني را جزء فضاي خانه خود به حساب نمي آورند و اين اتاق يا بلا استفاده مي ماند و يا تبديل به انباري مي شود. گاهاً تصور افراد اين است كه اينجا يك اتاق تاريك و كم نور است و متاسفانه توانايي هاي بالقوه اين اتاق ناديده را ناديده مي گيرند.

دکوراسيون تابستاني به رنگ زرد

اما در تصوير مشاهده مي كنيد كه اين اتاق به زيبايي طراحي شده و به اندازه كافي نور دارد و مناسب استفاده مهمانها مي باشد. ستون هاي چوبي سقف كه با استفاده از چوب صنوبر ساخته شده اند نوعي حال و هواي روستايي به اتاق مي دهند كه اين مدل چيدمان با استفاده از قفسه هاي چوبي و مبلمان مدل قديمي و قاليچه گلدار تقويت مي شود. با وجود اينكه دكوراسيون روستايي است، اما بهره گيري از رنگ زرد شادابي و طراوت خاصي را به محيط داده است و اتاق تازگي بي نظيري پيدا كرده. با استفاده از چيدمان زرد ليمويي اين اتاق از يك جاي تاريك و بلا استفاده به يك محيط خوشايند و آفتابي تبديل شده است.

از زرد ليمويي همچنين مي توان به عنوان تم رنگي مكمل به صورت محدود در همه اتاقها استفاده كرد. اين رنگ به عنوان مكمل در كنار رنگ هاي شاه بلوطي و خرمايي، انواع آبي، و سبز به زيبايي مي نشيند. همچنين سفيد روشن سبب مي شود كه اين رنگ بيش از پيش و زيباتر از هميشه خودش را نشان بدهد. در تصوير مشاهده مي كنيد كه چگونه بالشت هاي زرد ليمويي اين روتختي آبي- نيلي را بشاش تر جلوه مي داده و به كل اتاق روح زندگي وطراوت بخشيده اند. در تابستان با كمي زرد ليمويي مي توانيد هر اتاقي را تازه كنيد و به آن نيرو ببخشيد. در آخر كه كار دكوراسيونتان تمام شد، با يك ليوان شربت خنك ليمو و بيسكويت هاي ليمويي سليقه و چيدمان بي نظير خود را جشن بگيرد.
دکوراسيون تابستاني به رنگ زرد

گردآوري : گروه سبک زندگي سيمرغ