دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

طراحي دکوراسيون داخلي- زماني که پايه و اساس شخصيت ما شکل مي گيرد، زمان کودکي ماست. لذا فضايي که ما در آن کودکي خود را سپري مي کنيم بسيار حائز اهميت مي باشد. اعتماد به نفس و شهامت دو الگوي مهم شخصيتي هستند که وجودشان براي موفقيت مورد نياز است. لازم است بدانيم که اين دو خصوصيت که در زمان کودکي ما شکل مي گيرند نياز به فضايي خلاق، پر انرژي، با رنگهاي متنوع و همچنين وجود هرگونه ايمني دارد که کودک بي پروا و بدون وجود خطر آسيب ديدگي و صدمه جسمي، شهامت و خلاقيت خود را زندگي کند. لذا بايد از استفاده پلکان، پنجره هايي با دست انداز کم، کف پوشهايي با بافت خشن و رنگهاي تيره که آلودگي را نمايان نمي سازند، در چيدمان اتاق کودک خودداري نمود.
نکته: براي رنگ اتاق کودک مي توان از رنگ هاي شاد و پرانرژي و در عين حال آرامش بخش استفاده کرد.
نکته: براي طراحي اتاق کودک بهتر است از پوسترهاي رنگي که مورد علاقه کودک باشد يا موضوع مورد علاقه کودک استفاده نمود. براي مثال اگر کودک علاقه به هواپيما دارد مي توان ديوارها را با رنگ آبي و سفيد رنگ کرد و از کلکسيون هواپيماهاي اسباب بازي و نورپردازي متناسب و مشابه به رنگ چراغ هاي هواپيما استفاده نمود.
نکته: اگر بافت پرده نرم باشد محيط اتاق لطيف شده و بهتر است که طرح، نوع و نقش آن از اشکال عروسکي و کارتوني باشد.
نکته: مناسب ترين وضعيت و موقعيت براي قرارگيري اتاق کودک در نزديکي اتاق والدين است.
نکته: کفپوش اتاق کودک بايد از نوع نرم و عايق حرارتي باشد. مانند موکت يا کفپوش هاي خاص اتاق کودک که کفپوش هاي PVC نمونه اي از آنهاست.
نکته: از آنجايي که کودک علاقه به نقاشي و نوشتن روي ديوار دارد دارد بهتر است قسمتي از ديواراتاق او را با کاغذ هاي رولي پوشاند.
نکته: براي راحتي و آرامش بيشتر در شب بهتر است از چراغ خواب يا آباژور در کنار تخت خواب کودک استفاده شود.
نکته: از نظر ايمني توصيه مي شود از تخت خواب لبه دار با کوسن براي محافظت از کودک در هنگام خواب استفاده شود.