رمز و راز های چیدمانی جالب

طراحي دکوراسيون داخلي- بهتر است يک بار ديگر خانه خود را با ديد جديدي نگاه کنيد. در اين بازبيني، وسايل مورد نياز را از آن‌هايي که به واقع مورد استفاده نيستند، جدا کنيد.
ترفند هاي دکوراسيون؛ بسياري از كودكان ماندن در خانه در يك روز باراني و آرزوي اين‌كه اي كاش مي‌شد به بيرون رفت و تاب‌بازي كرد را تجربه كرده‌اند. چرا كودك درون خود را بيدار نمي‌كنيد و يك تاب خانگي را به فضاي داخلي خانه خود اضافه نمي‌كنيد؟ خواه با يك تاير و طناب اين كار را انجام دهيد خواه يك تاب تخم‌مرغي زيبا بسازيد، نتيجه لذت‌بخش خواهد شد.
اين تاب قرمز رنگ كه نشيمن آن يك تاير است حسي از سرگرمي و متفاوت بودن را در فضا ايجاد مي‌كند و در عين حال با طراحي داخلي خانه هماهنگ است.
چرا اين تاب مناسب است: طراحي اين تاب با يك طناب شبيه خلق يك مجسمه ميني‌ماليستي است.
نكته: پيش از نصب يك تاب به سقف با معمار يا پيمان‌كار خود صحبت كنيد. شايد لازم باشد بلوك‌هايي را بين مفاصل براي جلوگيري از سروصداي سازه اضافه كنيد.
كمپاني ايتاليايي پائولو لنتي (Paola Lenti)، فرانسيسكو روتا را مامور كرد تا اين تاب دست‌ساز را بسازد. طناب‌هايي كه در اين تاب به كار رفته است به نوعي امضاي كمپاني پائولو لنتي است.
چرا اين تاب مناسب است: اين تاب‌هاي نارنجي كه هماهنگي خوبي با پنل‌هاي چوبي رستيك دارند فضايي شبيه فضاي بيروني خانه را ايجاد كرده‌اند و در عين حال فضايي از خانه كه تلويزيون در آن قرار دارد را تبديل به فضايي شاد و سرگرم‌كننده كرده‌اند.
طراح داخلي شوان هندرسون (Shawn Henderson) اين تاب سفارشي را از آهن و چوب درخت گردو ساخته است و در انتها يك روكش پشمي به آن اضافه كرده است.
چرا اين تاب مناسب است: در اتاق خواب اصلي، خيلي خوب است كه فضايي غير از تخت‌خواب براي نشستن وجود شده باشد. اگر فضاي اتاق‌خواب شما كوچك است و يا نگرانيد كه صندلي مانعي در برابر پنجره ايجاد كند، يك تاب جذاب مي‌تواند راه‌حل هوشمندانه‌اي باشد.
با استفاده از يك طناب محكم اين صندلي تخم‌مرغي آلومينيومي تبديل به تابي در فضاي داخلي خانه شده است.
چرا اين تاب مناسب است: آويزان كردن اين صندلي به سقف بسيار راحت‌تر و مطمئن‌تر از نصب كردن آن روي يك پايه است. چارچوب شبكه‌اي اين صندلي كنتراست زيبايي با شومينه استيلي ايجاد كرده است.
اين صندلي راحتي پارچه‌اي هم‌چون يك اثر هنري در يك فضاي مدرن است.
چرا اين تاب مناسب است: اگر مي‌خواهيد از صندلي استفاده كنيد كه پشتي شفاف داشته باشد، استفاده از تاب راه‌حل بسيار خوبي است.
ديويد هاتسونِ معمار از ساختار آهني ساختمان براي آويزان كردن اين تاب استفاده كرده است. او مي‌گويد: «دو طناب به تاب وصل هستند كه به راحتي به آهن‌ها گره زده شده‌اند.»
چرا اين تاب مناسب است: در اين پنت‌هاوس يك سرسره هم وجود دارد، بنابراين استفاده از تاب عنصر سرگرم‌كننده ديگري است و در عين حال با ايده قرار گرفتن خانه در آسمان هماهنگ است.
اين صندلي كلاسيك كه به شكل حباب است و اگر به خوبي به سقف نصب شود مي‌تواند تا 140 كيلوگرم را تحمل كند.
چرا اين تاب مناسب است: اين صندلي كه از پلاستيك شفاف ساخته شده است مانعي در برابر مناظر پيرامون ساختمان ايجاد نمي‌كند.