روش های مراقبت و تمیز کردن تابلوهای نقاشی

اگر هزينه هاي زيادي را صرف تابلوي نقاشي مورد علاقه خود کرده ايد، شايد ترجيح دهيد که در بهترين شرايط از آن نگهداري کنيد. اما چطور مي توان اين کار را انجام داد؟ چگونه بايد آن را تميز نگه داشت و يا جا به جايش کرد؟ با ما همراه باشيد تا باهم روش هاي درست محافظت، نگهداري و جابه جايي تابلوهاي نقاشي آشنا شويد.
ساده ترين روش براي تميز کردن نقاشي هاي رنگ روغن يا اکريليک، اين است که پارچه نخي سفيد را به آب و صابون آغشته کنيد و آهسته روي آن بکشيد. استفاده از صابون هاي زيتوني معجزه مي کند و خواهيد ديد که پارچه ي سفيد شما، با تميز کردن تابلو، چطور سياه مي شود. روي رنگ هاي غليظ و برجسته نقاشي را به آرامي تميز کنيد تا رنگ هاي آن از بين نرود. بهتر است براي تميز کردن شکاف هاي روي نقاشي نيز، از گوش پاک کن استفاده کنيد.
در بسياري از مواقع، بوم نقاشي در چارچوب خود جا به جا مي شود. ساده ترين راه براي محکم کردن آن با آب پاش به پشت آن آب بپاشيد و در آفتاب قرار دهيد تا خشک شود. بوم نقاشي از جنس پارچه است و با گذشت زمان بافت آن از هم باز مي شود با اين روش به سادگي مي توانيد به حالت اول بازگردانيد.

براي تميز کردن نقاشي هاي روي کاغذ نياز است ابتدا نوع رنگ آن را تشخيص دهيد و بدانيد برپايه آب است يا حلال شيميايي. براي دانستن آن کافي است روي قسمت کوچکي از حاشيه نقاشي يک دستمال مرطوب بکشيد اگر پاک شد يعني نقاشي شما بر پايه آب است و براي تميز کردن آن کافي است از يک چوب گرد گيري کمک بگيريد. خريد تابلو نقاشي

نقاشي رنگ روغن خيلي مقاوم تر از نقاشي روي کاغذ است، اما اگر آن هم در معرض نور خورشيد قرار بگيرد تغيير رنگ مي دهد. پس بهتر است براي آن ها شيشه در نظر بگيريد تا مانع از تابش نور مستقيم خورشيد به آن ها شويد.

براي نقاشي هايي که رنگشان بر پايه ي آب نيستند، استفاده از يک پارچه ي نخي نم دار کافي است تا آن را به سادگي تميز کند. فقط مراقب باشيد که قسمت هاي رنگ نشده کاغذ را خيس نکنيد چرا که باعث مي شود لکه هاي آب روي آن ها باقي بماند. 

منبع: بيتوته

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی