ساخت غرفه سازی نمایشگاهی

ساخت غرفه نمايشگاهي به دليل موقتي بودن ان شايد با ديگر سازه ها کمي متفاوت باشد و مي بايست در روند طراحي و پياده سازي يک غرفه نمايشگاهي حتما به اين مورد موقتي بودن توجه ويژه اي داشت و از متريال هايي در ساخت استفاده نمود که بعد از اتمام نمايشگاه بتوان براحتي انها را منحدم و يا جمع اوري کرد.در واقع يکي از مهمترين مسائلي که بايد حتما در هنگام طراحي و ساخت غرفه هاي نمايشگاهي به ان دقت کافي نمود اين است که رخلاف ديگر سازه هاي معماري در اين نوع بنا ها متحرک بودن و قابليت جابجايي بسيار مهم است. اينکه بتوان در کوتاه ترين زمان ممکن بنا را ايجاد و جمع اوري کرديکي از مهمترين نکات کليدي در ساخت اين نوع بناها مي باشد.مي توان اينگونه عنوان کرد که به صورت کلي نوع معماري و ساخت و سازي که در غرفه هاي نمايشگاهي به کار مي رود با اصولي که براي ساختمان هاي ثابت استفاده مي شود متفاوت مي باشد.
در واقع بايد در ساخت غرفه نمايشگاهي به اين نکته بسيار دقت کرد که ميزان تغيير پذيري بنا بالا باشد . در واقع بايد نوع طرح و شکل ان انعطاف پذير و حتي قابل تکثير و گسترش باشد.در معماري به کار رفته در اين نوع بناها سعي شده است هميشه تا از آخرين تکنولوژي روز دنيا استفاده شود و دقيقا نقطه مقابل سنتي گرايي مي باشد.

زمانيکه شما اقدام به ايجاد فضايي به عنوان يک غرفه نمايشگاهي مي کنيد بايد بدانيد که به خاطر ويژگي اين نوع بناها نمي توان در محيط داخلي آن کار دست به کار برد . در واقع سازه هاي به کار رفته همگي به صورت توليد انبوه بوده که از کارخانه به سمت مقصد حمل مي شوند.شايد استفاده از متريال هاي يکنواخت و بوجود امدن محدوديت هايي در نوع تکنولوژي هاي به کار رفته در ساخت بنا باعث ايجاد حاللتي تکراري در اکثر سازه هاي نمايشگاهي شود.

معمولا در ساخت غرفه نمايشگاهي چون از متريال هاي صنعتي استفاده مي شوند و نمي توان در /ان کار هنر دست را به کار برد شايد به همين خاطر شاهد محيطي باشيم که داراي روحي خشن و خشک است.هر چه به اين سو قدم بر مي داريم وبه سمت صنعتي شدن خواهيم رفت در واقع به نوعي با طبيعت در حال خداحافظي هستيم و از روح سر سبز ان دور خواهيم شد.
در ساخت غرفه هاي نمايشگاهي هميشه يکي از مهمترين دغدغه هاي سازندگان و طراحان اين بوده که چگونه با بهرتين کيفيت و در سريع ترين حالت ممکن مي توان با بيننده ارتباط برقرار نمود.اين موضوع براي مديران فروش هميشه يکي از مهمترين مسائل به شمار مي رفته است. هدف از ساز و کارهاي نمايشگاهي در واقع به نوعي بالا بردن ميزان فروش و ارائه خدمات بيشتر به مشتريان است. در واقع بايد به نوعي طراحي غرفه صورت پذيرد که بتوان در صدر بيشتري از بينندگان را مجذوب خود کرد و امار بينندگان و مراجعين را افزايش داد.
اما مي توان به صورت کلي به چند مورد مهم و کلي اشاره کرد که اگر در هر غرفه اي رعايت نشود شايد به ميزان قابل توجهي بازديد کنندان انرا پايين بياورد.با هم به بررسي اين چند مورد مي پردازيم :
اولين نکته مهم که بايد در ساخت غرفه هاي نمايشگاهي به ان دقت زياد نمود وجود نظم در ان محيط است.در واقع بايد به نوعي سعي کنيم با نوع چيدمان و نظم خاصي که به غرفه خود مي دهيم انرا دقيقا از محيط سالن متمايز و جدا نماييم.

اصل بعدي که بايد به ان توجه ويژه اي داشت احترام به مخاطبين خود است . فضاي درون غرفه بايد به گونه اي باشد که بينندگان و مراجعه کنندگان بتوانند از تمامي بخش هاي داخل غرفه سازي ديدن نمايند.

اما مورد سوم که بايد حتما در ساخت غرفه نمايشگاهي به ان دقت لازم شود اين است از تمامي فضاي موجود به بهترين شکل ممکن بتوان استفاده نمود.

چهارمين ويژگي که مي توان براي هر غرفه در نظر داشت اين است که حتما نوع طراحي و دکوراسيون ان بايد به نوعي با محصول و يا خدمات ارارئه شده همخواني لازم را داشته باشد.

اگر منتظر حضور مهمانان خاصي در غرفه خود هستيد پس بايد براي انها در محيط خود حريمي مخصوص ايجاد نماييد.و اين مورد بايد حتما در هنگام ساخت غرفه نمايشگاهي لحاظ شود.

حت نوع موقعيت قرارگيري غرفه شما نيز بسيار مهم است و تا جاي ممکن بايد با نوع محصول و خدماتي که ارائه مي دهيد تناسب داشته باشد.
اگر فکر مي کنيد شما در طول مدت نمايشگاه بازديد کنندگان زيادي را خواهيد داشت پس بايد ابعاد غرفه تان متناسب با ميزان بازديد و مراجعه کنندگان شما در نظر گرفته شود.
هر شرکتي داراي فلسفه خاص خود است . شما مي توانيد به صورتي هوشمندان در هنگام ساخت غرفه نمايشگاهي خود با الهام گرفتن از فلسفه اصلي کارتان به خلق اثري متفاوت دست بزنيد و حتما در زمان طراحي و ساخت اين موضوع را لحاظ نماييد.
نور پردازي در بهتر نمايش دادن کالاها و محصولات شما در غرفه مي تواند بسيار مهم باشد.پس سعي کنيد براي بخش هاي مختلف محيط غرفه خود از نورپردازي هاي متناسب استفاده نماييد.
حتما دقت کرده ايد که در غرفه هاي مختلف کارکنان و افراد حاضر در ان همگي داراي پوششي يکسان و تحد الشکل هستند . اين دقيقا به اين خاطر است تا به بيننده حسي را القا کنند که شرکت انها به صورت منسجم و منظم مي باشد.شما هم حتما به اين نکته توجه لازم را داشته باشيد.

حتما براي اينکه بتوانيد در ساخت غرفه نمايشگاهي خود به موفقيت دست يابيد نيازمند برگزاري جلساتي با طراحان و سازندگان و مديران فروش خود داريد تا قبل زا شروع نمايشگاه همه چيز را به خوبي هماهنگ کرده باشيد.

يکي از مهمترين نکاتي که مي توان در ساخت غرفه هاي نمايشگاهي ان را لحاظ کرد وجود محيطي جهت پذيرايي از بازديدکنندگان و ميمهمانان شما است.اين بسيار مهم است چرا که نحوه پذيرايي شما و خير مقدم شما به مشتريان مي تواند موجب شود تا شما با انها قرار دادهاي کاري خوبي را منعقد نماييد.

و اما يکي از مهمترين مواردي که بايد حتما به آن دقت لازم را داشت اين است که در طول مدتي که بازديد کننده اي به غرفه شما مي آيد بايد نوع استقرار شما و کارکنانتان به گونه اي باشد تا او دقيقا احساس راحتي و آرامش داشته باشد.سعي کنيد فضايي را خلق کنيد که به هيچ وجه براي بينندگان آزار دهنده و استرس زا نباشد.