شومینه بلا استفاده خانه تان را پرکاربرد و فانتزی کنید!

دکوراسيون- زماني که فصل زمستان به پايان رسيده است و يا قصد فروش خانه تان را داريد، برجسته کردن نقاط مثبت ضروري است. اگر شومينه‌اي داريد که به دليل بالا بودن عمر خانه يا شرايط ديگر غير قابل استفاده است، همچنان روش‌هايي براي جذاب نشان دادن آن وجود دارد. در حالي که يک شومينه‌ غيرقابل استفاده ممکن است مبدل به خار چشم شود، مي‌تواند زيبايي را نيز به ارمغان آورد.

در اينجا روش‌ها و شيوه‌هايي را بررسي مي‌کنيم که به شما در تبديل شومينه به نقطه‎ قوت و زيبايي اتاق نشيمن کمک مي‎کنند. نگاهي به تعدادي از اين توصيه‌ها بياندازيد تا به شما در اضافه کردن دکور بصري به منزلتان و استفاده‎ بهينه از شومينه کمک کند.

نمايشي دکوري از شومينه بسازيد
شومينه قابليت تبديل شدن به نقطه‎ بصري قوي و پرانرژي را در محيط دارد. وقتي سراغ طراحي يا دکور شومينه‌ بي ‎استفاده‌ خود مي‎رويد به اين نکته توجه داشته باشيد که مي توانيد از آن براي نمايش بازتابي از سبک و طراحي خودتان استفاده کنيد. قطعات هنري و گلدان‌هاي تزئيني خود را درون شومينه قرار دهيد، يا حتي از روشي گردشي استفاده کنيد، به گونه‎اي که نماي ظاهري با فصل هماهنگ باشد. روشي که بسيار مورد استفاده قرار مي‎گيرد اضافه نمودن عناصري با شکل‎ها و اندازه‎ها و طرح‎هاي مختلف است که ظاهري منظره نما به شومينه مي‎دهد.

از شومينه به عنوان انبار استفاده کنيد
اين حقه‌ آماده سازي منزل زماني براي خريداران جذاب خواهد بود که متوجه شوند هر چه فضاي بيشتري در اختيارشان باشد بهتر است. خريداران احتمالي از خصوصياتي که خانه را جادار نشان دهد خوششان مي‎آيد چون معمولا خيلي چيزها دارند که لازم است جايي بگذارند. با در نظر گرفتن اين نکته از شومينه خود به عنوان مکاني براي قرار دادن وسايلتان در منزل استفاده کنيد. همه‎ کاري که بايد انجام دهيد تميز کردن شومينه است و اگر تمايل داشتيد رنگ کردن ديواره هاي داخل آن. رنگ‎هاي افشانه‎اي وجود دارد که آبي هستند و به همين خاطر نياز نيست نگران سمي بودن آنها باشيد. پس از تميز کردن و رنگ کردن شومينه، آن را با کتاب، کلکسيون، هيزم مصنوعي، قطعات هنري و غيره پر کنيد. انتخاب عناصر طراحي مورد نظر با خود شماست.
منبع: سيمرغ