طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه مدرن

معماري داخلي - عاملي که در تمامي آشپزخانه هاي ژاپني مشترک است شيک، مدرن و چشم گير بودن طراحي داخلي و دکوراسيون آشپزخانه آنهاست. بعلاوه حس دايناميک بودن در فضاي اين آشپزخانه ها به بيننده نيز منتقل مي شود. شما نمي توانيد تُن يا حالتي مشخص براي آنها تعيين کنيد هم مي توانند گرم و دنج باشند هم سرد و باطراوت. اما يک ايده ايي که بنظر تمامي مدلهاي دکوراسيون آشپزخانه مدرن و ساده ژاپني سعي در بيان کردن آن دارند، جمع کردن افراد خانواده دور يکديگر است تا فضايي سرشار از زندگي ايجاد شود، مکاني براي پخت و پز، غذاخوردن و به آرامش رسيدن همگي در کنار هم. آشپزخانه در ديد طراحان ژاپني مکاني است که فرد از گذراندن زمان در آن با دوستان و خانواده خود لذت مي برد، داستان هاي خود را به گرمي و شادي با يکديگر به اشتراک مي گذارند و از بودن در کنار هم در اتاقي راحت خوشحال مي شوند.
دکوراسيون آشپزخانه مدرن و خلاقانه اي که در اين مطلب مشاهده مي کنيد همگي توسط شرکت معماري ToyoKitchen طراحي شده اند. آنها از سبک طراحي سنتي با ظاهري مدرن در ساخت آشپزخانه ها استفاده کرده اند. طراحي آنها شامل استفاده از تُن هاي گرم در کفپوش و کابينت هاي آشپزخانه است در حالي که از تُن هاي سردتر در کانترهاي استيل و وسايل کاربردي آشپزخانه استفاده شده است. تِم ثابتي که در تمام طرح ها وجود دارد خطوط صاف در لوازم آشپزخانه است، از کابينت ها و کفپوش ها گرفته تا چراغ ها و لامپ ها شما متوجه خطوط ساده و صاف در طراحي آنها مي شويد.

همين خطوط صاف و ساده باعث ايجاد نوعي کمينه گرايي و گويايي در آشپزخانه هاي ژاپني شده که در نتيجه آن خانواده ها از پخت و پز، ميل کردن غذا و بطور کلي از تمامي لحظاتي که در اين مکان ها ميگذرانند لذت خواهند برد.
منبع: اتاق