طراحی دکوراسیون داخلی خانه و ۱۰ راز ناگفته

طراحي دکوراسيون داخلي- براي بسياري از ما و حتي دکوراتورهاي بسيار حرفه اي، لحظه اي پيش مي آيد که نمي دانيم فضا را بايد چگونه طراحي کنيم که جذاب و منحصربه فرد به نظر برسد. در اين گونه مواقع چند دقيقه عقب بايستيد، همه جزئيات کار خود را نگاه کنيد و مطمئن شويد همه چيز در مکان درست خود قرار دارند و آن چيزي هستند که بايد باشند.

اگر در اين ميان احساس کرديد مشکلي وجود دارد و نتيجه دلخواه شما به دست نيامده است، مي توانيد از ?? رازي که در ادامه اشاره کرده ايم، استفاده کنيد.
?. از بخش هاي مختلف اتاق خود عکس بگيريد
ديدن اتاق از زاويه يک عکس، نگاه تازه اي به شما مي بخشد و همچون تماشاي يک مجله معماري است. در اين حالت، نگاه شما کاملا انتقادي مي شود و کوچک ترين ناسازگاري را کشف خواهيد کرد. به طور مثال، با تماشاي اتاق نشيمن از روي عکس، طراح يا شما متوجه مي شويد مثلا اگر يک بطري شيشه اي روي تاقچه بگذاريد، دکور خانه تکميل خواهد شد.

?. هنگام طراحي چند اتاق، از رنگ هاي مرتبط استفاده کنيد
نيازي نيست اتاق هاي مختلف خانه را با يک رنگ واحد نقاشي کنيد. مي توانيد از رنگ هاي مشابه با ته مايه هاي متفاوت از هم استفاده کنيد. اين کار به اتاق ها احساس طبيعي تر مي بخشد. به طور مثال، در اين خانه از ترکيب هاي مختلف رنگ آبي استفاده شده است.

?. استفاده جزئي از رنگ قرمز
لازم نيست طرفدار سرسخت رنگ قرمز باشيد تا آن را در طراحي خانه خود بگنجانيد. فقط کافيست با يک وسيله کوچک قرمز رنگ، باعث جلب شدن نگاه بيننده شويد. اين کار به طراحي شما شکل جذابي مي بخشد.

?. استفاده از دسته اي از گل هاي مشابه
خريدن گل هاي طبيعي و تازه تا حدي گران تمام مي شود. اما استفاده از گل هاي مصنوعي يک شکل و زيبا مي تواند به ميز شما زيبايي خاصي ببخشد. سعي کنيد از دسته گل هايي که انواع گل ها با رنگ هاي مختلف دارد، استفاده نکنيد. گل هاي يک شکل و يک رنگ شيک تر هستند.

?. جمع کردن وسايل تزئيني در يکجا به عنوان مجموعه
پراکنده کردن وسايل دکوري در جاهاي مختلف خانه باعث مي شود تا فضا به هم ريخته ديده شود و آن وسايل نيز ارزش خود را از دست مي دهند. با دسته کردن آنها در يک جا و تشکيل يک مجموعه زيبا، مي توانيد نماي زيبايي به فضا ببخشيد.

?. خلوت بودن هميشه بهتر است
توجه داشته باشيد، لازم نيست همه گوشه کنارهاي خانه خود را با وسايل تزئيني پر کنيد. به طور مثال فايل هاي نگهدارند روزنامه و مجله به ديوار نصب شده اند و تابلوي نقاشي زيبايي در ديوار بالاي ميز تحرير قرار دارد. اين طراحي مينيمال و ساده،به زيبايي ميز هم صدمه نزده است.

?. پيش از خريد وسايل، جاي آن را مشخص کنيد
اينکه پيش از خريد يک وسيله بدانيد چه استفاده اي از آن مي خواهيد داشته باشيد و آيا با ديگر وسايل و دکور خانه شما همخواني دارد يا خير، بسيار مهم است. به اين ترتيب، لازم نيست پس از خريد آن وسيله، آن را مرجوع کنيد. براي کمک بيشتر مي توانيد از فروشنده با تجربه نيز مشاوره بگيريد.

?. منظره اي خلق کنيد که نمايانگر شخصيت شماست
اينکه از وسيله اي خوشتان بيايد و آن را خريداري کنيد. يا طرحي را بپسنديد و آن را در خانه خود پياده کنيد اشکالي ندارد اما بايد توجه داشته باشيد دکور خانه شما بايد نمايش دهنده شخصيت و تفکرات شما باشد نه مغازه اي که از آن خريد کرده ايد.

?. استفاده از جايگزين هاي زيبا
هنگامي که بودجه کافي براي رنگ آميزي خانه يا کاغذديواري نداريد، مي توانيد از نوار چسب هاي حاضري استفاده کنيد. اين برچسب ها، زيبا و مقرون به صرفه هستند.

??. روح بخشيدن به خانه با گلدان هاي واقعي
با کمک گلدان هاي آپارتماني زيبا، به فضاي خانه خود زندگي ببخشيد. اين گلدان ها علاوه بر زيبايي، باعث تصفيه هواي داخل آپارتمان نيز مي شوند.
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا