فناوری شلف باکس Shelfbucks

تحقیقات حکایت از آن دارند که امروزه اغلب مشتریان قبل از خرید هر کالایی، ترجیح میدهند ابتدا در مورد آن بصورت آنلاین اطلاعاتی کسب کنند و با کالاهای مشابه مقایسه اش کنند و بعد به فروشگاه مراجعه و آن راخریداری کنند.
فناوری شلف باکس، به شما این امکان را میدهد که در همان فضای فروشگاه، تحقیقات آنلاین خود را با سهولت بیشتری انجام دهید. تصویری که مشاهده میکنید، نمونه ی آزمایشی نصب شده در قسمت فروش بازی های رایانه ای در فروشگاهی در تگزاس است. مشتریانی که اپلیکیشن Gamestop را داشته باشند میتوانند تلفن همراه هوشمند خود را در مقابل چراغ حسگر نصب شده روی قفسه نگه دارند و به فهرست اطلاعات همه ی کالاها (بازی ها)ی ارائه شده در آن قفسه دسترسی پیدا کنند. همانطور که بر روی صفحه ی حسگر نصب شده روی قفسه بندی مشاهده میکنید، مشتریانی که با استفاده از این فناوری محصول را بررسی و خریداری کنند، از تخفیف ویژه نیز برخوردار خواهند شد.
با اینکه بسیاری از فروشگاه ها از حسگرهای پاسخگو به تلفن های هوشمند مشتریان برای ارائه ی کوپن ها و بن های تخفیف استفاده میکنند، اما به عقیده ی شرکت ارائه دهنده ی فناوری Gamestop معتقد است که این کار چیزی شبیه به ارسال هرزنامه Spam به نشانی ایمیل مشتریان است. بنابراین رویکرد Shelfbucks در این زمینه این است که مشتری را تشویق کند تا خودش فعالانه در بهبود سیستم اطلاع رسانی در رابطه با محصولات مشارکت کند و به میل خودشان به کوپن ها و بن های تخفیف دسترسی پیدا کنند، بجای اینکه سیستم این اطلاعات و بن ها را به تلفن همراه آنها تحمیل کند، که این ساختار متفاوت میتواند برای آن کسانی که تلفن همراه و حریم خصوصیِ آن دغدغه شان است جذاب باشد.
منبع: مونوشلف