مد و دکوراسیون لاکچری به سبک میسونی

طراحي دکوراسيون داخلي- اوتاويو ميسوني طراح خانه مد ايتاليا در ??سالگي درگذشت! حتما با خودتان مي گوييد خب روحش شاد؛ عجله نکنيد ما به شما مي گوييم ماجرا از چه قرار است.خيلي از ايتاليايي ها با شنيدن اين خبر يکه خوردند چون براي آنها برند ميسوني برابر است با طراحي لباس هاي بسيار آراسته و لاکچري. لباس هايي که با پوشيدن آن مي توانستند خوش پوشي شان را به رخ بکشند! حالا همين خبر بهانه شد تا شما را با اين برند جهاني آشنا کنيم، برندي که خود شما هم بدون اينکه نامش را بدانيد با طراحي هايش آشنا بوديد!
براي شناخت اين برند کافي است به حافظه تصويري تان رجوع کنيد! حتما شما هم تا به حال کلي پارچه و لباس با طراحي هاي زيگ زاگ و پر از رنگ ديده ايد بدون اينکه بدانيد خالق اين ايده اوتاويو ميسوني است و برند ايتاليايي ميسوني!
از المپيک تا خانه مد!
المپيک ???? نقطه آغاز شکل گيري خانه مد ايتاليايي ميسوني و برند Missoni بود! ماجراي اين شروع متفاوت هم از اين قرار است؛ اوتاويو ميسوني يوگوسلاو در المپيک سال ???? براي شرکت در رشته دوو ميداني، ورزشي که در آن به صورت حرفه اي فعاليت مي کرد، به لندن سفر کرد. اين سفر هم همان و آشنا شدن با رزيتا جلميني، همسر آينده ايتاليايي اش هم همان! در آن زمان بستگان رزيتا در شمال ايتاليا به کسب و کار نساجي مشغول بودند؛ بنابراين مي بينيد که کم کم تمام اجزاي اين معادله فراهم شد، فقط کافي است آنها را کنار هم بنشانيد تا برسيد به تولد برند ايتاليايي ميسوني! ? سال بعد از اين ازدواج يعني در سال ???? خانه مد ميسوني در شهرميلان ايتاليا توسط« اوتاويو» و « رزيتا» بنيانگذاري شد. به همين سادگي!

دامنه طراحي هاي ميسوني آنقدر گسترده است که علاقه مندانش را در هر سن و سال و با هر سليقه اي راضي نگه دارد. خانم ها، آقايان و حتي کودکان هم مي توانند در ميان طراحي هاي اين برندبه انتخاب هاي دلخواه شان برسند.از آن مهم تر اينکه طراحي هاي ميسوني محدود به لباس نيست. آنها غير از طراحي لباس هاي شب، لباس هاي کاربردي و مناسب براي استفاده روزمره و... در طراحي کيف،کفش و اکسسورايز( عينک، زيورآلات و...)، هم دستي دارند. البته با حفظ سبک يعني الگوي هندسي با قالب زيگ زاگ! اما همچنان شهرت اصلي شان مربوط به طراحي هاي خلاقانه اش در زمينه پوشاک است.

غريبه آشنا!
شايد خود برند ميسوني براي ما ايراني هاچندان شناخته شده نباشد اما شک نکنيد خود شما نمونه طراحي هايش راتا به حال هزار بار ديده ايد، البته بدون اينکه بدانيد ماجرا ازچه قرار است! اوتاويو و همسرش رزيتا مبناي طراحي هاي شان را روي پارچه هاي کشباف و بافت گذاشتند. آنها از ويژگي هاي منحصر به فرد اين پارچه به نفع خودشان استفاده کردند و طراحي هاي شان را با درونمايه هاي هندسي به دنياي مد ارائه کردند. شناخته ترين و البته پرطرفدارترين طراحي هاي آنها هم الگو هاي «زيگ زاگ» مانندشان است. آنها در هر مجموعه از طراحي هاي شان فرم آشناي زيگ زاگ را با بازي رنگ و به شکل هاي بسيار متنوع و پر از خلاقيت به کار گرفتند، آن هم با اصرار و پافشاري بر حفظ چارچوب اصلي اين الگوي هندسي و به دنبال همين تاکيد حالا مي توان گفت فرم هندسي زيگ زاگ به نوعي مهر برند ميسوني است! بنابراين کافي است براي شناخت اين برند به حافظه تصويري تان رجوع کنيد! حتما شما هم تا به حال کلي پارچه و لباس با طراحي هاي زيگ زاگ ديده ايد بدون اينکه بدانيد خالق اين ايده اوتاويو ميسوني است و برند ايتاليايي مشهورش ميسوني!
ستاره هاي ميسوني پوش!

برند ميسوني از همان ابتداي حضورش در صنعت مد توانست جايگاه قابل قبولي براي خودش تعريف کند به طوري که با استقبال بي سابقه اي از طرف سلي بريتي ها يا همان ستاره هاي خودمان روبه رو شد.کامرون دياز، دمي مور، شارن استون، نيکل کيدمن، بليک ليولي، جنيفرلوپز و جوليا رابرتز تنها تعدادي از چهره هاي آشنايي هستند که ميسوني مي پوشند!
در ايران سراغش را نگيريد!
اين برند از برندهاي لاکچري ايتاليايي است و در نتيجه بسيار گران قيمت. البته اين نمي تواند دليل قانع کننده اي براي عدم حضورش در ايران باشد؛ اما به هر دليل هيچ نمايندگي رسمي براي اين برند در ايران وجود ندارد. مزون هايي که به طور خصوصي فعاليت مي کنند گاهي به طراحي هاي اين برند سرک مي زنند و نمونه هاي محدودي از توليداتش را با قيمت هاي بسيار سرسام آور به ايران مي آورند که خب سرنوشت آنها هم کاملا روشن است؛ ماجراي از ما بهتران را که خودتان بهتر مي دانيد! با اين توضيحات شما از اين به بعد حواس تان باشدهرجا نمونه اي از لباس هايي با تاروپودهاي رنگي ديديد که الگوي هندسي زيگ زاگ در شکل و شمايلي خلاقانه در آن خود نمايي مي کند، شک نکنيد که يک طراح يا توليد کننده زيرک در خلق آن از طراحي هاي برند ميسوني کپي برداري کرده!کيفيت دوخت و جزئياتش را هم بگذاريد به حساب شانس تان.

رنگين کماني از رنگ
تمام دنيا طراحي هاي ميسوني را به خاطر الگوهاي هندسي متفاوتش از خطوط راه راه گرفته تا زيگ زاگ هاي هندسي و حتي گل هاي انتزاعي که به سبک خودش در طراحي ها حضور دارد، مي شناسند. البته طراحي هاي ميسوني يک مشخصه کلي ديگر هم دارند که آن هم حضور توناليته اي از رنگ در آنهاست. کمتر طرحي از ميسوني مي بينيد که طيفي از رنگ در آن حضور نداشته باشد! شهرت ديگر ميسوني به دليل تنوع در جنس پارچه هايي است که سراغ آنها مي رود. در طراحي هاي اين برند مي توانيد ردي از اغلب پارچه ها، از پارچه هاي پشمي گرفته تا کتان، لينن، ريون(ابريشم مصنوعي) و ابريشم طبيعي پيدا کنيد.

دکوراسيون به سبک ميسوني
ميسوني چند سالي است ( دقيقا از سال ???? ) که به حوزه دکوراسيون داخلي، طراحي مبلمان و پارچه هاي پرده اي هم وارد شده. البته همچنان با حفظ سبک و استايل خاص طراحي هايش يعني همان الگوهاي هندسي در قالب خطوط زيگ زاگ، راه راه و تاروپودهاي رنگي! حضور موفق ميسوني در زمينه طراحي داخلي به ساخت هتل هاي معروف ميسوني در اسکاتلند، کويت، عمان، برزيل، ترکيه و... منجر شد و اين روند قرار است ادامه پيدا کند تا هتل هاي معروف و لاکچري ميسوني در کل جهان به ?? برسد!
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا