معماری داخلی آپارتمان دوبلکس

معماري داخلي آپارتمان دوبلکس بسيار شيک و ويژه اي که در اين مطلب قصد معرفي آنرا داريم در شهر خارکف کشور اوکراين قرار گرفته و مساحتي بالغ بر ??? متر مربع دارد و کاملا هوشمندانه نقشه ريزي و با دقت تمام اجرايي شده است. اما چيزي که بيشتر از همه چيز در اين خانه جلب توجه مي کند و بخاطر بکار بردن همين عنصر در طراحي داخلي اش شهرت جهاني پيدا کرده، وجود سرسره اي است که طبقه دوم را به طبقه اول، در اتاق نشيمن وصل مي کند. هدف اصلي طراحان در اين خانه ايجاد مکاني آرامش بخش و سرگرم کننده هم براي والدين و هم براي فرزند خردسالشان بوده که بنظر بنحو احسنت اجرايي شده است.

همانطور که در عکس ها مشاهده مي کنيد نقظه جالب توجه در اين آپارتمان مدرن و جديد که ساخت آن به تازگي به اتمام رسيده، بدون شک وجود سطح شيبدار جالبي است که دو طبقه را به يکديگر وصل مي کند. البته عناصر جالب توجه ديگري مانند باغچه عمودي يا بانوجي (تخت گهواره اي) که در اتاق نشيمن قرار گرفته نيز نگاه ها را به سمت خود جذب مي کنند اما به اندازه سرسره مذکور جذاب نيستند!
در طبقه اول اين آپارتمان اتاق نشيمن، آشپزخانه، اتاق غذاخوري و اتاق کودکان قرار گرفته است. اما در طبقه دوم اتاق خواب اصلي والدين، اتاق خواب مهمانان، حمام و سرويس بهداشتي و اتاق کار و مطالعه تعبيه شده است. البته از آنجايي که اين آپارتمان در طبقه آخر ساختمان قرار گرفته، از ميزان زيادي نور طبيعي بهره مي برد که طراح هم با نصب پنجره هاي عمودي و افقي بروي ديوار و سقف سعي کرده اين نور را تماما به فضاي داخل بکشاند.


منبع: اتاق