میزان درآمد در شغل طراح مد و لباس

 

 طراحانی که در شرکت های خصوصی استخدام می شوند، با توجه به مهارت، تخصص، تجربه و توافق صورت گرفته با کارفرمای خود، درآمدهای متفاوتی دارند.

 

در جدیدترین پژوهش صورت گرفته در اواخر سال 1392 توسط تعدادی از متخصصان شغلی کشور، گروه های مختلف شغلی از نظر درآمدی مورد بررسی قرار گرفته اند.

 بر این اساس متوسط حقوق و درآمد طراح مد و لباس نیز استخراج شده است.

 

برای طراح مد و لباس حداقل، حداکثر و متوسط درآمد ماهیانه ذکر شده است.

یک طراح مد و لباس در اواخر سال 1392، حداقل درآمد 640000 تومان، حداکثر درآمد 1940000 تومان و متوسط درآمد ماهیانه 1000000 تومان را داشته است.

 

 

درآمد ماهانه انیماتور در ایران

 

 

 

همچنین از آنجا که تجربه و سابقه کاری یکی از عوامل موثر در تعیین حقوق و درآمد هر فردی از جمله طراح مد و لباس می باشد، در بخش دیگری از این پژوهش، درآمد طراح مد و لباس از نظر سابقه کاری مورد بررسی قرار گرفته است.

 با افزایش سابقه کاری، درآمد و حقوق طراح مد و لباس نیز افزایش می یابد.

 

 

درآمد انیماتور در ایران به تفکیک سابقه شغلی

 

 

توجه داشته باشید که تحقیق بالا روی شاغلانی که در استخدام شرکت یا سازمانی (اعم از دولتی یا خصوصی) می باشند، صورت گرفته است.

 در مورد افرادی که کارآفرین هستند  در زمینه طراحی لباس و کار مستقلی در حوزه تخصصی شان، راه اندازی کرده اند، شرایط متفاوت است و آنها با توجه به میزان فعالیت، تخصص، تلاش و پشتکارشان، درآمدهای متفاوتی دارند.

 

 

 

میزان درآمد طراح مد و لباس در برخی از کشورهای جهان عبارتند از :

 

 

آمریکا - متوسط درآمد سالیانه در سال 2010، 64.530 دلار (متوسط درآمد همه مشاغل 33.840 دلار) و مطابق با آخرین آمارها در سال 2013، 65.300 دلار بوده است.

 

استرالیا - میزان درآمد سالانه حدود 57.600 دلار ( قبل از کسر مالیات) می باشد.

 

انگلستان - میزان درآمد سالانه برای افراد تازه کار حدود 24.300 دلار و برای افراد با تجربه بین 34.000 تا 91.000 دلار و یا بیشتر می باشد. طراحان مستقل و آزاد هم با توجه به نوع کارشان، درآمدهای متفاوتی دارند.