هر آنچه برای چیدمان منزل عروس باید بدانید

ترفندهاي دکوراسيون: چندي است براي يکي از عزيزانم در تکاپوي مراسم عروسي هستيم و جنجال هاي هميشگي اين مراسم دوست داشتني را مزه مزه مي کنم، از رزور تالار مناسب تا خريد دم کني براي جهيزيه! همه و همه چالش هايي است که يا پشت سر گذاشتيم يا دير يا زود بايد پشت سر بگذاريم! در همين راستا بر آن شديم تا مطلبي براي تازه عروس و دامادهاي عزيز در زمينه ي خريد مناسب جهيزيه آماده کنيم. چيدانه اين مطلب را با يک دنيا آرزوي خوشبختي و شادکامي برايتان فراهم کرده است با ما همراه باشيد.

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسيون منزل عروس
اين سوال بي نهايت در بين همه به خصوص کاربران خودمان تکرار مي شود، رنگ سفيد همان رنگي است که از اسم عروس و عروسي در ذهن همه ي ما نقش مي بندد شايد علت اصلي آن ريشه در فرهنگ و سنت ما دارد. احترام به سنت هميشه خوب است، اما در وهله ي اول آنچه که بايد بيشتر از سنت به آن توجه کنيد، آرامش است. از چه رنگي آرامش مي گيريد؟ به چه رنگي احساس خوبي داريد؟ همسرتان شيفته ي کدام رنگ است؟ کدام ترکيب هاي رنگي شما را به هيجان و مي آورد؟ به جاي آن که بگوييم سنت چه مي گفت، از خودمان اين سوال ها را بپرسيم و بگذاريم که خانه ي ما حاصل فصل مشترک عقايد و سليقه هاي ما و همسرمان باشد نه نظريه ي نوه عموي دخترخاله ي فلاني! پس به طور کلي هيچ قاعده اي نمي شود براي انتخاب رنگ قرار داد تنها مي توان ترکيب رنگ هاي بي نظير را براي اين منظور معرفي کرد، چيدانه در بخش ترکيب رنگي خود مفصل در اين مورد صحبت کرده است پيش از هر تصميمي به آن سري بزنيد بي شک برايتان مفيد خواهد بود.

انتخاب مبلمان مناسب در دکوراسيون منزل عروس
براي انتخاب مبلمان آنچه که ابتدا بايد مد نظر قرار دهيد، وسعت و متراژ فضاي شماست، براي خانه هايي با متراژ بزرگ دو دست مبلمان با دو مدل متفاوت يکي براي فضاي نشيمن خصوصي( غالبا محل قرار گيري ال سي دي هم هست) نياز به يک دست مبل راحتي دارد که ميتواند از نوع Lشکل باشد و ديگري نشيمن عمومي که معمولا براي مهمان مهيا مي شود و مبل استيل براي آن فضا مناسب است، اما مي دانيم که بيشتر خانه هاي امروزي آن هم براي تازه عروس داماد ها خانه هايي کوچک هستند، پس اگر فضاي کوچک داريد، فکر مبلمان استيل را از خود بيرون کنيد، يک دست مبل راحتي سبک مدرن هم مقرون به صرفه تر است و هم با فضاي خانه ي شما تناسب بهتري دارد. نگران نباشيد سال هاي بعد در يک منزل بزرگ تر و دل باز تر به مبل استيل محبوبتان خواهيد رسيد! راهنماي خريد مبل شيک و زيبا و ?? رنگ مبلمان که با هر دکوراسيوني ست مي شوند! پيشنهاد چيدانه براي خانه ي شماست.

انتخاب فرش مناسب در دکوراسيون منزل عروس
يکي ديگر از سوالات متداول همين انتخاب فرش مناسب است، در نظر بگيريد که تک تک عناصر منزل شما از يک سبک دکوراسيون باشند، يک فرش مدرن در کنار مبلمان استيل اصلا زيبايي ندارد، همين طور يک فرش دست بافت ابريشمي با طرح هاي اسليمي در کنار دست مبل فانتزي مدرن! تک تک اين ها زيبايي خاص خودشان را دارند که در يک ترکيب نامناسب جلوه ي خود را از دست مي دهند. پس براي انتخاب فرش علاوه بر توجه به سبک مبلمان خود به رنگ کف پوش و مبلمان خود نيز دقت کنيد، اغلب کف پوش ها از رنگ هاي خنثي انتخاب مي شوند بنابراين به سادگي با هر رنگي ترکيب مي شوند، پس به هارموني رنگ در فضاي خود دقت کنيد.ابعاد و مکان مناسب فرش در طراحي دکوراسيون داخلي منزل مي تواند براي شما مطلب مفيدي باشد پيشنهاد مي کنم به آن نگاهي بياندازد .

انتخاب پرده ي مناسب در دکوراسيون منزل عروس
پرده ي مناسب از نظر رنگي مي تواند با رنگ کوسن هاي شما هماهنگ شود، و از نظر نوع پرده باز بايد به سبک مبلمان رجوع کنيم، براي فضايي با مبلمان استيل و فرش اصيل ايراني قاعدتا پارچه ي حرير با يک والان از جنس و رنگ پارچه ي مبل نياز است، و براي يک دست مبل راحتي مدرن پرده هاي فانتزي پاسخ مناسبي است مي تواند والان دار، ساده و يا براي آشپزخانه اول بايد محل پنجره مشخص شود، اگر از نشيمن شما پنجره ديد دارد پس يک پرده با ترکيب رنگ و متناسب با آن فضا انتخاب کنيد، يک نکته ي ديگر در خريد پرده اگر سقف بلندي داريد از پرده هاي کوتاه استفاده کنيد و اگر سقف شما کوتاه است استاده از پرده هاي بلند سبب مي شود که سقفتان بلندتر ديده شود.ساده ترين روش هاي ست کردن پرده و مبلمان! را در چيدانه ببينيد .