کاربرد دیزل ژنراتور و موتور دیزل

کاربرد موتور ديزل در زمينه حمل و نقل جاده اي
اکثريت قريب به اتفاق وسايل نقليه سنگين جاده اي مدرن مانند کاميون ها و اتوبوس ها، کشتي، قطار، و بسياري از تجهيزات کشاورزي و وسايل نقليه معدن و راهسازي وابسته به موتور ديزل هستند. با اين حال ، در برخي از کشورها آنها در وسايل نقليه سبک براي عموم مردم نه به عنوان وسايل نقليه سنگين استفاده مي شود.
ارتقاي خصوصيات کارايي موتور ديزل کمي کند است. به طور کلي، آنها گران تر از خودرو هاي بنزيني هستند. در برخي از کشورها که نرخ ماليات بر سوخت ديزل نسبت به بنزين ارزان تر، وسايل نقليه ديزلي بسيار محبوب تر هستند.
در زمينه کشاورزي، تراکتور، پمپ هاي آبياري و خرمن کوبي ماشين آلات و تجهيزات ديگر عمدتا از موتور ديزل استفاده مي شود. صنعت ساخت و ساز و راهسازي يکي ديگر از بخش هايي است که به شدت وابسته به قدرت موتور ديزل است. همه موتور هاي ليقتراک، لودر ها، غلطک، و بيل مکانيکي بر روي موتور ديزل مي باشد.

کاربرد موتور ديزل در آسمان
از اواخر 1930 چندين هواپيما از موتور ديزل جهت تامين نيروي محرکه پروانه هاي خود استفاده نموده اند. هزينه سوخت ديزل نسبت به بنزين منجر به توليد هواپيماي کوچک در صنعت حمل و نقل هوايي گشته، از اين رو توليدکنندگان اين صنعت به تازگي وارد صحنه فروش و ارتقا موتور ديزل شده اند.

کاربرد موتور ديزل بر روي آب
موتور ديزل بر روي آبي داراي قدرت و سرعت بالايي است. بزرگترين موتور ديزل در کشتي هاي اقيانوس پيما استفاده مي شود. اين موتور ديزل عظيم با خروجي قدرت 90000 کيلو وات، به نوبه خود در حدود 60 تا 100 دور در دقيقه و 15 متر ارتفاع را دارا مي باشد.

کاربرد موتور ديزل در صنايع و معادن
بخش معدن و استخراج مواد معدني در سراسر جهان به شدت وابسته به قدرت موتور ديزل به بهره برداري از منابع طبيعي مانند شن، ماسه، فلزات گرانبها، سنگ آهن، نفت، گاز و زغال سنگ است. بيل مکانيکي، دريل به موتور ديزل وابسته شده اند. به طور کلي، 72 درصد از کاربرد موتور ديزل و ديزل ژنراتور ها در بخش معدن مي باشد.
عمليات استخراج از معادن زيرزميني در تجهيزات ديزل خلاصه مي شود از جمله تجهيزات استخراج مواد و کاميون بار مي باشد. بزرگترين لاستيک براي کاميون عظيم با موتور ديزل بيش از 2،500 اسب بخار قادر به هولنج بيش از 300 تن در هر بار به کار برده مي شود .

کاربرد موتور ديزل در بيمارستان
ديزل ژنراتور هاي اضطراري در تمامي مراکز بهداشتي پزشکي امري اجتناب ناپذيز مي باشد. براي ساليان متمادي، بيمارستان هاي نظامي، دولتي و خصوصي در زمينه تامين مولد قدرت صنعتي بيش از هر زمان ديگر توجه مي نمايند، تا در زمان هاي اضطراري از جمله وقوع بلاياي طبيعي مانند سيل، زلزله، طوفان بدون هيچگونه نگراني برق خود را تامين نمايند.

کاربرد موتور ديزل در فناوري اطلاعات
کامپيوتر هاي موجود قلب صنعت مدرن هستند. هنگامي که سرورها و سيستم هاي ارتباطاتي از دست روند ، کسب و کار متوقف مي شود ، داده هاي از دست رفته است و سيستم هاي حسابداري متوقف مي شود، کارمندان و کارگران بيکار همگي به يک کابوس براي يک کسب و کار تبديل شده است. اين موارد منجر به پر رنگ تر شدن نقش ديزل ژنراتور ها در صنعت فناوري اطلاعات گشته است.

FAMCO QR Code 2010کليه حقوق اين مطلب متعلق به گروه صنعتي فامکو مي باشد. هر گونه کپي برداري از اين مطلب طبق قوانين جرايم رايانه اي پليس فتا جرم محسوب شده و توسط قوانين وزرات انفورماتيک ايران، وزارت ارشاد، بخش رسانه هاي ديجيتال برخط و پليس فتا، قابل پيگيري مي باشد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی