کار روغن موتور چیست؟

وظایف اصلی روغن موتور عبارت است: روان سازی قسمت های متحرک موتور، به حداقل رساندن اصطکاک و فرسایش، کمک به کاهش حرارت و جذب ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق.
درباره روغن موتور باید تا چه حد بدانیم - قسمت اول

درباره,روغن,موتور,بدانیم,قسمت,اول,آکاایران,روان سازی قسمت های متحرک,موتور,بدانیم,موتور,روغن,کمک,حاصل,کمک به کاهش حرارت و جذب,کمک,روان,کمک به کاهش حرارت و جذب,وظایف,حاصل,روان سازی قسمت های متحرک,بدانیم
از آنجا که روغن موتور باید این چند کار را به طور همزمان انجام دهد، فرمولاسیون شیمیایی پیچیده ای را می طلبد اما برای آگاهی از عملکرد روغن موتور چگونگی رده بندی آن و انتخاب نوع صحیح روغن موتور برای خودرویتان، نیازی نیست شیمیدان یا مهندس شیمی باشید بلکه کافی است با انواع مختلف روغن موتور، رده بندی و علائم و اختصارات آن آشنا شوید.

۲. انواع روغن ها
در حال حاضر روغن های موتور به سه نوع کلی تقسیم می شوند:
الف: مینرال (ارگانیک) ب: سنتتیک چ: نیمه سنتتیک (Premium)

الف ـ مینرال:
روغنی است که برپایه نفت خام ساخته می شود و سال هاست در خودروها به کار می رود و همه ما با آن آشنایی داریم.

ب ـ سنتتیک:
روغنی است که از ترکیبات شیمیایی یا پولیمراسیون هیدروکربن ها (Olefins) تولید می شود نه از تصفیه نفت خام. این نوع روغن اولین بار در موتورهای جت به کار گرفته شد و به دلیل مزایایی که نسبت به نوع مینرال داراست، در سالیان اخیر مصرف آن در خودروها نیز فزونی یافته است. روغن های سنتتیک انواع مختلف با مواد تشکیل دهنده متفاوت دارند که این موضوع آنها را از لحاظ کیفیت و نوع مصرف نیز با یکدیگر متمایز می کند. از بین صدها نوع روغن سنتتیک با فرمولاسیون های مختلف که هر یک محاسن و معایبی دارند، نوعی که برپایه Poly alpha olefins یا به اختصار (PAO) ساخته می شود و مقادیر کمی هم Ester دارد، دارای کارایی و مقبولیت بیشتری است.

بیشتر روغن های سنتتیک از مزایای زیر برخوردارند:
۱. کاهش مصرف روغن به دلیل عمر بیشتر آن
۲. غیرخورنده و غیرسمی بودن
۳. تبخیر شوندگی پایین
۴. دمای سوختن بال
۵. مقاومت در برابر اکسیداسیون بالا
۶. دارا بودن شاخص ویسکوزیته بالا به صورت طبیعی (عکس العمل سریع در مقابل تغییرات دما)
۷. کاهش مصرف سوخت تا ۴/۲ درصد
۸. نقطه روان شدن پایین
۹. قابلیت استفاده از روغن های با گستره ویسکوزیته زیاد بدون نگرانی از شکست پلیمرها (در ادامه توضیح داده خواهد شد.)

عیب این نوع روغن ها نیز قیمت بالای آنها و عدم تطابق کامل با موتورهای دارای تکنولوژی قدیمی است.

ج ـ نیمه سنتتیک:
مخلوطی است از روغن سنتتیک و مینرال (ارگانیک). این نوع روغن کیفیت روغن های سنتتیک را ندارد اما در شرایط سخت نظیر دماهای بالا و یا بار زیاد عملکرد بهتری نسبت به نوع مینرال از خود نشان می دهد و بیشتر در وانت ها و SUVها مصرف می شود و قیمت آن نیز کمی بیشتر از مینرال هاست.

برای آگاهی از این که کدام روغن برای خودروی شما مناسب است، بهترین مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون - و مأخذ دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب های داخل محفظه موتور (در صورتی که نوع روغن مشخص نشده، معنای آن استفاده از همان نوع قدیمی مینرال است). استفاده از روغن مینرال یا نیمه سنتتیک برای موتوری که تنها استفاده از روغن سنتتیک در آن توصیه شده، می تواند برای موتور خطرآفرین باشد اما در مقابل استفاده از روغن های سنتتیک یا نیمه سنتتیک برای موتورهایی که برای استفاده از نوع مینرال طراحی شده اند (موتورهای قدیمی) با تمهیدات خاصی، از نظر تولیدکنندگان روغن های سنتتیک بلامانع است (روغن صنعتی).