۷ نکته کم هزینه برای طراحی فضاهای خرده فروشی

? ديوارها را به شکلي رنگ کنيد که به چشم بيايند.
تزئين و رنگ آميزي ديوارهاي فروشگاه با رنگي که به چشم بيايد و به اصطلاح «جيغ» باشد، تا هم به فروشگاه نُقلي شما جلوه ببخشد و هم آن را بزرگتر نشان دهد. استفاده از کاغذ ديواري هاي رنگين و همچنين Wallpaperهاي شکيل ميتواند به اين دو مزيت زيبايي و بزرگنمايي کمک کند.
?? از پنجره ها و اِفِکت هاي پنجره گونه استفاده کنيد.
در فضاهاي فروشگاهي، به ويژه فضاهاي کوچک، استفاده از پنجره هاي بيشتر يا استفاده از اِفِکت ها و دکورهايي که نمايي از پنجره را به نمايش ميگذارند باعث بزرگتر و دلبازتر به نظر رسيدنِ فروشگاه شما مي شود. ميتوانيد با رسم طرح يک پنجره يا آويختن پرده هاي توري و شفاف در مقابل آينه ها، نماي پنجره را بر روي ديوارهاي فروشگاه تان ايجاد کنيد.
?? به طور عمودي فکر کنيد!
بجاي جابجا کردن کالاهاي فروشگاه، سعي کنيد کالاها را در ارتفاع هاي مختلف در قفسه ها قرار دهيد. تنوع در ارتفاع کالاهاي فروشگاه مي تواند براي مشتريان جذابيت ايجاد کند. در ضمن، ميتوانيد آويزهاي تزئيني را از سقف تا کف فروشگاه بياويزيد تا هم فضا را بزرگتر جلوه دهيد و هم با اين کار مشتري را ترغيب کنيد که تا رو به بالا (سقف) نگاه کند. اين کار باعث مي شود که مشتري به طبقات بالاتر قفسه ها نيز نگاه کند.
?? شلوغش نکنيد!
توجه کنيد که فروشگاه تان را بيش از اندازه با رنگ هاي در هم و متناقض شلوغ نکنيد. اين قضيه را بويژه در مورد لوازم درشت مثل مبلمان (ميز و صندلي ها) بيشتر رعايت کنيد. همچنين با چيدنِ لوازم بيش از اندازه و نامتناسب با فضاي فروشگاهتان، فضا را خفه و دست و پاگير نکنيد.
?? قفسه بندي تنها راه حل نيست!
هميشه مجبور نيستيد که تمام ديوارهاي فروشگاه تان را با قفسه ها سازمان دهي کنيد. برخي نيز تنها کاري که ميکنند اين است که ميزها و باکس هاي چوبي و شيشه اي بزرگي را روي کف فروشگاه مي چينند و همه چيز را در داخل آنها عرضه ميکنند.راه ديگر اين است که تابلوهاي نقاشي قديمي يا پارچه هاي نقاشي شده بلند را از يک سرِ فروشگاه تا سرِ ديگر بکشيد و کالاهايتان (لوازم تزئيناتي و …) را از آنها بياويزيد و با اين تغيير در دکور فروشگاه، جذابيت بيشتري خلق کنيد.
?? از قفسه هاي کتابخانه ايِ جلوباز استفاده کنيد.
تقسيم بنديِ فضاي محدود فروشگاهي، دردسر بزرگي است. وقتي از قفسه هاي نصب شونده روي ديوار استفاده ميکنيد، انعطاف چنداني نميتوانيد به محل و حالت آنها بدهيد. اما با استفاده از قفسه ها و بوفه هاي کتابخانه اي جلوباز ميتوانيد هم فضا را به دلخواه تقسيم بندي کنيد، و هم هرگاه مايل بوديد محل آنها و کالاهاي درون آنها را بدون ايجاد محدوديت فضايي تغيير دهيد.
?? از نورپردازي قوي استفاده کنيد.
در فضاهاي کوچک، نور کافي نقش حياتي در جلب مشتري دارد. بخصوص در گوشه ها و پشت قفسه ها و يخچال ها که ممکن است نور کافي به آنها نرسد، باعث مي شود که اين نقاط فروشگاه عملاً از ديد مشتري دور بمانند. بنابراين گوشه هاي فضاي فروشگاه تان را با نور بيشتر روشن کنيد. استفاده از چراغ هاي تصويردار و تزئيني (در صورتي که نور کافي داشته باشند) در جذب مشتري معجزه ميکنند.
منبع: مونوشلف 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی