دکوراسیون خانه خود را چگونه بهاری کنید

با بهره گيري از رنگ هاي روشن و پر انرژي دکوراسيون خانه خود را طوري طراحي کنيد که به حال و هواي روزهاي بهاري نزديک تر شود و از آن لذت ببريد.

طبيعت بهاري
براي طراحي اتاق نشيمن که معمولا پر رفت و آمد ترين اتاق خانه مي باشد از رنگ هاي شاد استفاده کنيد . در اين مدل دکوراسيون مي توانيد بدون آنکه هزينه زيادي را صرف کنيد به بازار مخصوص فروش اشياء ارزان قيمت يا دست دوم برويد و مثلا با خريد يک گلدان گل نارنجي رنگ فضاي خانه را کاملا زنده و بهاري کنيد.

اتاق خواب بهاري
براي اتاق خواب در ابتدا ديوارهاي آن را با رنگ هايي چون رنگ زيباي بنفش رنگ کنيد و سپس براي بالش ها و ملحفه ها از پارچه هاي رنگي و طرح دار و گلدار استفاده کنيد و در نهايت ميز کنار تخت را هم با وسايل پر زرق و برق دار تزئين کنيد.

تصاوير پس زمينه
مي توان الگوي روي کاغذ ديواري اتاق ها را بسيار آسان به روز رساني کرد. به اين ترتيب که مي توانيد تصوير زمينه را با جابه جايي و تغيير تصاوير روي آن کاملا تغيير دهيد

قاب هاي مدور روي ديوار
روي ديوار اتاق نشيمن مي توانيد انواع قاب هاي مدور که به رنگ زرد هستند و انتقال دهنده انرژي مي باشند را نصب کنيد . اين طراحي بسيار چشم گير مي باشد و با هزينه کمي مي توانيد خانه را به اين راحتي و زيبايي تزئين کنيد. نکته آن است که اين قاب ها بسيار سبک هستند

تزئين روي ميز با استفاده از ظروف
مي توانيد يکدست ظروف تخم مرغي را روي يک ميز در کنار يکديگر قرار دهيد و هر کدام از اين فنجان ها را با انواع چيزها مانند گل هايي که از شاخه بريده شده اند ، يا آب نبات ها و شکلات ها و يا حتي با کاغذهاي رنگي پر کنيد.

اسپري کردن ديوارها
ديوارها را با اسپري سفيد طراحي کنيد و سعي کنيد به صورت يکدست آنرا بپاشيد .نزديک اين ديوار يک قفسه کشويي و يک صندلي سفيد رنگ که طرح آن به طرح ديوارها کمي نزديک باشد را قرار دهيد.

بهار سبز رنگ
فصل بهار بر پايه سبز استوار است و به اين ترتيب براي نزديک کردن فضاي خانه به روزهاي بهاري به راحتي مي توانيد يک گلدان پر از سرخس هاي سبز رنگ تهيه کنيد و براي اين کار سعي کنيد که ساقه تمامي سرخس ها را کاملا بگيريد و آنها را در يک گلدان شيشه اي بگذاريد.

طراحي خيره کننده
مي توانيد از ساده ترين ابزار براي تغيير فضاي خانه استفاده کنيد به اين ترتيب که با استفاده از رنگ شاد صورتي به راحتي مي توانيد احساس شادي را به فضاي خانه انتقال دهيد . براي اينکار رنگ يک ديوار يا کل اتاق را صورتي کنيد و از پرده صورتي رنگ براي پنجره ها و از فرشي با ترکيب رنگ هاي صورتي استفاده کنيد و به همين راحتي دکوراسيون اين اتاق را به روزهاي بهاري نزديک کنيد و از آن لذت ببريد. 

منبع: سيمرغ