طراحی و دکوراسیون داخلی خانه آپارتمانی بسیار کوچک

اگر اين بار از فضاي محدود در حمام و سرويس بهداشتي خود شاکي بوديد يا از اينکه اتاقي اضافه در خانه براي مهمانان نداريد، ناراحت هستيد، کافي است به اين خانه آپارتماني بسيار کوچک فکر کنيد که مساحتي فقط برابر با ?? متر مربع دارد. اين خانه توسط شرکت معماري داخلي One Studio طراحي شده و متعلق به يک ورزشکار وزنه برداري است. جالب است با اين محدوديت فضا بازهم مکاني براي تمرين، استراحت، خوابيدن و کار وجود دارد.

دليل اصلي که باعث شده براي هر کاري فضايي در اين خانه وجود داشته باشد فقط وجود سقف بلند ? متري است. همانطور که مي دانيد در خانه هاي بسيار کوچک تنها راه ايجاد فضا، استفاده از فضاهاي عمودي در خانه است که به لطف حضور سقفي بلند در اين آپارتمان امکان پذير شده است. به معني ديگر سقف بلند در چنين شرايطي درست مانند يک فرشته نجات عمل مي کند. با وجود سقف ? متري، فضاي قابل استفاده در خانه تقريبا دو برابر اندازه واقعي خود شده بطوريکه اين آپارتمان ?? متري يک اتاق خواب شيک، لوکس و کاملا بزرگ دارد. اتاق خوابي که در طبقه بالا مانند اتاق هاي شيرواني در خانه هاي قديمي، قرار گرفته است.
در اتاق نشيمن فضاي کوچکي براي تمرين در نظر گرفته شده و پنجره هاي بزرگ به جادار نشان داده شدن فضاي کلي کمک بسياري مي کنند. البته براي حرکت آزادانه در اتاق نشيمن، مبلمان راحتي بزرگي در اين مکان قرار داده نشده و فقط از يک دست مبل راحتي چرم و ساده بدون ميز جلو مبلي استفاده شده است.
منبع: اتاق