نمایشگاه تجاری چیست؟

يک نمايشگاه تجاري trade fair, trade show, trade exhibition, expo نمايشگاهي است براي آنکه شرکت‌هاي فعال در يک صنعت خاص بتوانند آخرين دستاوردها، توليدات يا خدمات خود را ارائه کنند و به نمايش بگذارند، از فعاليت‌هاي رقباي خود آگاه شوند و روندها و فرصت‌هاي اخير بازار را بررسي کنند. غرفه سازي
برخلاف نمايشگاه‌هاي مصرف‌کنندگان consumer fairs، تنها برخي از نمايشگاه‌هاي تجاري بر روي همگان باز است. شرکت در برخي از نمايشگاه‌هاي تجاري تنها براي نمايندگان شرکت‌ها (اعضاي آن صنعت/ صنف خاص، مانند حرفه‌اي‌ها) و روزنامه‌نگاران ممکن است؛ بنابراين نمايشگاه‌هاي تجاري يا به عنوان «همگاني» و يا به عنوان «ويژه اصناف» طبقه‌بندي مي‌شوند. تعداد اندکي از اين نمايشگاه‌ها حالتي بينابين دارند، مثل نمايشگاه کتاب فرانکفورت که در سه روز اول برگزاري، ويژه شرکت اصناف است و در دو روز آخر براي شرکت همگان باز مي‌شود.
اين نمايشگاه‌ها به صورت مداوم در همه بازارها تشکيل مي‌شود و معمولاً شرکت‌هاي سراسر دنيا را به خود جلب مي‌کند. به عنوان مثال، در ايالات متحده آمريکا در حال حاضر هر ساله بيش از ?????? نمايشگاه تجاري برگزار مي‌شود و پايگاه‌هاي راهنماي متعدد آن-لاين وجود دارد که براي کمک به برگزارکنندگان، شرکت‌کنندگان و بازرگانان تاسيس شده تا بتوانند از برگزاري چنين برنامه‌هايي مطلع شوند.
منبع: www.ghurfe.ir