20 ایده ساده برای یک دکور زیبا و شیک و راحت

طراحي دکوراسيون داخلي- ايده هاي ساده براي دکور خانه دقيقا همان چيزي است که خيلي ها از آن چشم پوشي مي کنند و براي رسيدن به خانه اي شيک و دوست داشتني، راه ها و ايده هاي سخت و سنگين را انتخاب مي کنند اما کريستوفر پيکوک، ماريا هافر، کارلتون وارني و ?? دکوراتور معروف ديگر به اين نتيجه رسيده اند که براي دکور هر خانه اي بهترين جواب ايده هاي ساده است و اين ايده هاي ساده را منتشر کرده اند...
1 - گاهي براي تغيير، کافي است که يکي از ديوارها را رنگ کنيد تا همه چيز عوض مي شود. رنگ تمام ديوارها، هم گران است و هم وقت گير. يکي از ديوارهاي اصلي را با رنگي متفاوت رنگ کنيد و نتيجه اش، دوست داشتني است.

2 - اگر ديوارهاي خانه تان سفيد است به هنر احتياج داريد. تابلوهاي نقاشي با رنگ هاي تند که همنشين وسايل خانه تان هستند بهترين انتخاب است.

3 - کاغذ ديواري را در جايي که انتظارش را نداريد، استفاده کنيد. مثلا اگر مي خواهيد حال و پذيرايي را از هم جدا کنيد، يک کتابخانه بگذاريد و کتاب ها را سمت هال بچينيد و پشت کتابخانه را کاغذ ديواري بچسبانيد تا سمت پذيرايي شما يک ديوار با پوشش کاغذ ديواري باشد.

4 - هيچ وقت مبلمان را به ديوار نچسبانيد و فضاهاي خالي باقيمانده را با کوسن هاي بزرگ يا گلدان و آباژور دکور کنيد.

5 - از لوسترها و چراغ هايي با نور براق استفاده کنيد. اين نورها به درخشندگي خانه شما بي نهايت کمک مي کنند.

6 - هيچ وقت فرش را به لبه هاي ديوار خانه نچسبانيد. فرش، حداقل بايد ? سانتي متر با ديوار فاصله داشته باشد. بهترين حالت هم اين است که مثلا براي اتاقي ?? متري، يک فرش ? متري را وسط اتاق بيندازيد و مبل ها دور آن چيده شود.

7 - نور زرد و سفيد را با هم ترکيب کنيد و هيچ وقت از نور تک رنگ استفاده نکنيد.

8 - کف خانه را پارکت کنيد، حتي وقتي سال هاي سال از آن استفاده کنيد و به پوليش احتياج داشته باشد، باز هم زيبا، شيک و جذاب است.


9 - مطمئن شويد همه وسايل خانه در کنار هم شبيه کلکسيوني هستند که شما را تعريف مي کنند و به چشم مهمانان، دقيقا همان چيزهايي که انتظار داشتند در خانه شما ببينند.

10 - اگر وسيله تزييني مثل مجسمه، شمع و... را بايد براي خانه بخريد از سر وظيفه، اين کار را نکنيد. در مغازه ها به اين وسايل کوچک نگاه کنيد، از خودتان بپرسيد که دوستش داريد و آيا خاطره اي براي شما زنده مي کند يا نه.

11 - هراتاقي به يک رنگ سياه احتياج دارد. نه اينکه ديوارها را رنگ کنيد يا مبل ها را با روکش سياه انتخاب کنيد، نه. يک جاشمعي کوچک با رنگ سياه هم کافي است تا رنگ سياه به مجموعه اضافه شود و جايش خالي نباشد.

12 - در اتاقي که همه چيز يک رنگ است، خيلي زود حوصله تان سر مي رود. مردم فکر مي کنند که هميشه بايد تناليته رنگ را رعايت کنند و وسايل خانه شان يک رنگ باشد، اما اصلا اين درست نيست. در هر اتاقي بايد رنگ ها متنوع باشند و البته هماهنگي داشته باشند.

13 - هيچ وقت بالاي آينه حمام و دستشويي، چراغ نصب نکنيد. نور اين چراغ باعث مي شود روي صورتتان سايه بيفتد.

14 - حوله و ملحفه ها را سفيد انتخاب کنيد، سفيد هميشه تميزي و زيبايي مي آورد.

15 - هميشه يک مبل تکنفره يا يک صندلي متفاوت از باقي مبلمان را در اتاق نشيمن جاي دهيد. اين تفاوت، اتاق را زيباتر مي کند.

16 - اگر از اين تلويزيون هاي فلت اسکرين داريد، مبل ها را طوري دور آن بچينيد که به اندازه يک و نيم برابر طول تلويزيون، با آن فاصله داشته باشيد و چشم ها اذيت نشود.
17 - مردم در چيدمان خانه به خودشان نگاه نمي کنند. يک بار دکوراتوري براي خانمي که چشم هاي آبي داشت، خانه اي با رنگ هاي بنفش دکور کرد. آن خانم، وسط خانه اش مي درخشيد. درنتيجه به خودتان در آينه نگاه کنيد و ببينيد در ميان چه رنگ هايي، جذاب تر و دوست داشتني تر هستيد.
18 - ??سانتي متر فاصله بين مبل و ميز بهترين فاصله است.

19 - آينه را بين پنجره يا روي ديواري که نور بيرون پنجره مستقيم به آن مي تابد، نصب نکنيد. خانه براي زيبايي به هنر احتياج دارد و آينه هنر نيست.
20 - تزييناتي که از گوشه هاي ديوار آويزان مي شوند يا از گوشه اي از اپن آشپزخانه، دکور خانه را تکميل مي کند.
گردآوري و تنظيم:گروه سبک زندگي پرشين پرشيا