9 راز طراحان دکوراسیون داخلی

پروژه‎هاي استيو گمبرل (Steven Gambrel) معمولا در محدوده‎ چند ميليون دلاري هستند. اما اون يک سري نکات براي طراحي دکوراسيون داخلي دارد که به آساني براي بودجه‎هاي کمتر مي‎توانند به کار گرفته شوند. چيزي که ما از او ياد گرفته‎ايم به صورت زير است.

1 - از آينه‎ها براي باز کردن فضاي يک اتاق استفاده کنيد
آينه‎هاي جيوه‎ عتيقه‎ قاب گرفته شده بالاي طاقچه به عنوان يک قطعه‎ توصيف کننده‎ محيط ديده مي‎شوند در حاليکه آينه‎هاي شفافي که در جلوي شومينه قرار دارند به انسان يک نوع حس توهم مي‎دهند. از زواياي مختلف، همانند زماني که روي مبل راحتي نشسته باشيد، تقريبا وجود اين آينه‎ کنار شومينه باعث مي‎شود يک نوع حس دو برابر شدن فضا به وجود آيد.

2 - با رنگ محيط را آراسته کنيد
اين اتاق از عناصر معماري تهي بود. اضافه کردن مرز به محيط در قالب يک پالت رنگي تيره تر از ديوار‎ها، باعث بيشتر نمايان شدن کار‎هاي چوبي (نظير در، قاب پنجره و غيره) اتاق شده است. همچنين قرار دادن يک سايه‎ي رنگي با يک رنگ روشن تر براي سقف و تيره تر براي کف راهي امن براي مطمئن شدن از اين است که اين دو رنگ کاملا به هم مي‎آيند.

3 - با اجزايي که مفيد نيستند يک اتاق جذاب بسازيد
يک قاب تيره اطراف يک تابلو اعلانات بزرگ نصب کنيد. چنين تابلويي باعث مي‎شود عناصر نمايشي در آن بسيار نمايان تر به نظر برسند.

4 - از اثاثيه‎ي غير معمولي استفاده کنيد
يک لوستر آويزي بيش از حد بزرگ نظير اين، راه ديگري است تا به يک اتاق، عناصر معماري بخشيده شود. گمبرل از اين آويز حتي در پروژه‎هاي مهم Hamptons استفاده مي‎کند.

5 - پرده‎هاي بلندي آويزان کنيد
ميله‎هاي پرده‎اي که مماس با سقف باشند و پرده‎اي که با زمين در تماس باشد، باعث مي‎شود پنجره‎ها کشيده به نظر آيند. (گمبرل از اين حقه در اتاق خواب استفاده مي‎کند).

6 - يک نقطه‎ي کانوني پيدا کنيد
وجود اين شومينه در اتاق يک نکته‎ اتکا به وجود مي‎‌آورد. نکته ديگري که اين شومينه دارد اين است که به راحتي قابل جدا شدن است يعني حالت آن نيمه دايمي است، بنابراين اگر بخواهيد اين خانه را عوض کنيد قابل جابجا شدن است.

7 - موکتي قهوه اي رنگ
پوشاندن کف اتاق‎ها با اين موکت قهوه‎اي شکلاتي باعث مي‎شود حواشي اتاق در برابر رنگ ديوار معنايي براي خود بگيرند و خطوط تميز و شيکي بوجود آيد. اين موکت دقيقا طبق ابعاد اتاق برش خورده است و به آساني برداشته مي‎شود.

8 - استفاده از چيز‎هايي که دو عملکرد داشته باشند
گامبرل براي اين کار از يک ميز پايه بلند ساده استفاده کرده و آن را به ديوار تکيه داده است. از اين ميز هم به عنوان ميز کار و هم به عنوان ميز نهارخوري دو يا سه نفره مي توانيد استفاده کنيد.

9 - فضاي مخفي سازي جالبي درست کنيد
در يک فضاي کوچک، اين دو ميز استوانه‎اي با فضاي تو خالي که دارند بهترين گزينه هستند. در درجه اول به خاطر کوچک بودن حمل و نقل آنها آسان است و مزيت دوم آن مخفي کردن وسايل اضافي در داخل اين ميزهاي گرد است.

تهيه و ترجمه : گروه سبک زندگي سيمرغ